RUSZA PRZEBUDOWA PORĘBSKIEJ OCZYSZCZALNI

  • 13.01.2022, 18:43
  • es
RUSZA PRZEBUDOWA PORĘBSKIEJ OCZYSZCZALNI Symboliczne wbicie pierwszej łopaty na miejscu prac oficjalnie rozpoczęło przebudowę

Podziel się:

Oceń:

(Poręba) Rozpoczynają się prace związane z rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków w Porębie. Inwestycja kosztować ma ponad 9 milionów złotych i jak informuje Urząd Miasta jest to jedno z najdroższych przedsięwzięć w historii miasta. Zmodernizowana oczyszczalnia ma być ekologiczna i nowoczesna.

- Przebudowana zostanie w technologii MBR (ang. Membrane Biological Reactor), czyli najlepszej możliwej technologii oczyszczania ścieków. Dzięki temu istnieć będzie możliwość ponownego wykorzystania ścieku oczyszczonego, po dezynfekcji lampą UV, do celów takich jak utrzymanie czystości czy nawadnianie, co prowadzi do oszczędności cennych zasobów wodnych – wyjaśnia prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie Mariusz Grabarczyk.

Po modernizacji, oczyszczalnia ma być sterowana automatycznie. To oznacza, że nie będzie konieczna stała obecność pracowników. Jak dodaje Mariusz Grabarczyk, dozór będzie miał charakter zdalny – będzie go można prowadzić przez dowolne urządzenie z dostępem do internetu.
Wartość prac to nieco ponad 9,1 mln złotych, z czego ok. 7 milionów to dofinansowanie, jakie porębskie wodociągi pozyskały z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (nieco ponad 6,3 mln zł) oraz środki z budżetu państwa z Kontraktu Terytorialnego (prawie 743 tys. zł). 
(es) Foto: UM Poręba

es

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe