PIERWSZA PACJENTKA Z WARIANTEM OMICRON TRAFIŁA DO MYSZKOWA

  • 16.12.2021, 15:07 (aktualizacja 17.12.2021, 10:54)
  • Edyta Superson
PIERWSZA PACJENTKA Z WARIANTEM OMICRON TRAFIŁA DO MYSZKOWA Źródło: ŚUW Katowice/Facebook

Podziel się:

Oceń:

Resort zdrowia i Wojewoda Śląski potwierdzili, że w Polsce odnotowano już pierwszy przypadek zakażenia wariantem Omicron. Potwierdzono go u 30-latki z Lesotho, która w ubiegłym tygodniu uczestniczyła w Szczycie Cyfrowym ONZ w Katowicach. Wraz z dwoma innymi uczestnikami szczytu, u których potwierdzono koronawirusa, kobieta trafiła do izolatorium w Myszkowie. Na chwilę obecną nie wymaga ona hospitalizacji. Będzie mogła opuścić myszkowskie izolatorium i wrócić do swojego kraju, gdy dwukrotnie otrzyma negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia i Wojewoda Śląski przekazali, że Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach wykryła pierwszy przypadek osoby zakażonej koronawirusem w wersji Omicron. Jest to 30-letnia obywatelka Lesotho, która w ubiegłym tygodniu uczestniczyła w Cyfrowym Szczycie ONZ w Katowicach. Jak zapewniał podczas dzisiejszej konferencji prasowej Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, uczestnicy szczytu mieli paszporty covidowe, ale przed jego zakończeniem wszyscy zostali przetestowani. U trzech osób testy wykazały zakażenie koronawirusem.

Osoby te trafiły do izolatorium w Myszkowie, a WSSE Katowice potwierdziło, że jedna z nich - 30-latka z Lesotho - zakażona jest wariantem Omicron. Kobieta nie wymaga hospitalizacji i jak mówił Wojewoda Śląski, pacjentka przechodzi chorobę bardzo lekko lub bezobjawowo. Zanim będzie mogła opuścić myszkowskie izolatorium i wrócić do domu, będzie musiała uzyskać dwukrotnie negatywny test na koronawirusa.

Izolatorium w Myszkowie mieści się w budynku obok Urzędu Skarbowego, w tzw. Szpitalu Jakubiec. (es)

Edyta Superson

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe