OPERACJA W ZAWIERCIAŃSKIM SZPITALU TRANSMITOWANA W ZABRZU

  • 17.11.2021, 09:00
  • es
OPERACJA W ZAWIERCIAŃSKIM SZPITALU TRANSMITOWANA W ZABRZU

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercie, Zabrze) Na początku października w Zabrzu otwarto European HealthTech Innovation Center (EHTIC), czyli Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia. Podczas inauguracji była transmitowana na żywo ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu operacja, którą przeprowadził zespół pod kierunkiem profesora Stanislava Czudka.

Przed blisko trzema tygodniami w Zabrzu otwarto Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia. To wspólny projekt Politechniki Śląskiej, Miasta Zabrze i firmy Philips. 
W uroczystości, która odbyła się w poniedziałek 4 października, udział wziął Prezydent RP Andrzej Duda, a wśród wydarzeń towarzyszących była transmisja operacji prowadzonej w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu.
- Zespół pod kierunkiem prof. Stanislava Czudka wykonał operację techniką małoinwazyjną, którą na żywo mogli zobaczyć goście odwiedzający Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia. W krótkiej rozmowie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą prof. Stanislav Czudek wspomniał historię rozwoju technik laparoskopowych. Wskazał również na szerokie perspektywy, jakie daje chirurgia małoinwazyjna, w tym możliwość operowania na odległość – informują przedstawiciele zawierciańskiego szpitala. 
(es) Foto: szpitalzawiercie.pl

es

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe