ABY PRZYWRÓCIĆ LENCE SPRAWNOŚĆ

  • 05.11.2021, 12:16 (aktualizacja 06.11.2021, 14:20)
  • Jarosław Mazanek
ABY PRZYWRÓCIĆ LENCE SPRAWNOŚĆ

Podziel się:

Oceń:

Rodzina, przyjaciele ale co ważne, coraz więcej obcych osób angażuje się w pomoc dla ratowania zdrowia dziś dwunastoletniej Leny Malatyńskiej. Lenka jest z urodzenia mieszkanką Włodowic. Tu, i w Zawierciu mieszka większość jej rodziny, choć ona sama z mamą obecnie mieszka w Krzeszowicach. Lenka urodziła się z wadą wrodzoną, jej prawa kość udowa była krótsza (u niemowlaka!) o kilka centymetrów. Większą część życia spędziła na wózku inwalidzkim, przeszła przez ten czas wiele operacji i dalej boryka się z niewykształconą kością strzałkową, zwichniętym biodrem, rotacją kolana. Szansą na życie bez wózka inwalidzkiego jest operacja u kanadyjskiego ortopedy dr Paley’a. Koszt trzech operacji szanowany jest na około 1mln zł.

W akcję pomocy Lence angażuje się nasza redakcja, dlatego artykuł ukazał się też w dzisiejszym wydaniu Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego nr 45 z 5 listopada 2021

Na wsparcie Lenki zostało założone kilka zbiórek publicznych, które weryfikują prawdziwość celu zbiórki. Choć akcja pomocy dla Lenki trwa od końca września i nie była dotychczas szeroko nagłaśniana, udało się zebrać ponad 60 tysięcy. Na pierwszy zabieg -jak mówi nam ciocia Leny Malatyńskiej, Natalia Buczyńska, potrzeba około 340 tysięcy złotych: -Oprócz zbiórek pieniężnych rozkręcamy wszystkie sposoby na zbieranie funduszy na leczenie Lenki. Wspólnie z szafowanie.pl będziemy organizować zbiórkę odzieży. Za kg otrzymamy 70 groszy, czyli tona takiej zebranej odzieży to już 700 zł. Dlatego prosimy nie wyrzucać ubrać do śmietników, gromadzić je na razie w domach, a wkrótce ogłosimy gdzie można odzież przekazać.

Włączenie się do pomocy zbieraniu pieniędzy na operację Lenki włączyła się grupa Osiedle Żabki Zawiercie (FB), która 6 grudnia 2021 w Mikołajki będzie zbierała nakrętki, będzie też można wrzucać pieniądze do puszek. Miejsce: fontanna miejska w Zawierciu.

Nie mieliśmy jeszcze okazji spotkać się z Lenką i jej mamą, ale obiecujemy zrobić to wkrótce. Jednak jak patrzymy na jej już udostępniane zdjęcia, czy to na wózku inwalidzkim, czy przed wejściem do przychodni, zadziwia nas radość, blask bijący z tej małej, wesołej, uśmiechniętej twarzy, choć dziewczynka całe swoje życie zmaga się z chorobą.

Będziemy informować o formach zbiórki pieniędzy na leczenie Leny Malatyńskiej również na naszych portalach: kurierzawiercianski.pl oraz gazetamyszkowska.pl

Informacje o zbiórkach, historii Lenki również na:

https://www.facebook.com/Walczymy-o-sprawność-Lenki-104923868591295/

https://www.siepomaga.pl/lena-malatynska

https://zrzutka.pl/2fgxrn

https://szafowanie.pl/

A wkrótce mamy nadzieję nasza rozmowa z Leną i jej mamą.

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe