ZostajeMY! a Zawiercie?

  • 11.10.2021, 17:15 (aktualizacja 11.10.2021, 17:22)
  • Jarosław Mazanek
ZostajeMY! a Zawiercie? Częstochowa 10 X 2021 Al. NMP 24 -przed siedzibą PiS-u m. in. Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej

Podziel się:

Oceń:

(Częstochowa) W całej Polsce odbyły się 10 października demonstracje sprzeciwu po wyroku pseudo Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który w swoim orzeczeniu przypieczętował prawny POLEXIT. Niemożliwe jest bowiem pozostawanie Polski w UE przy jednoczesnym nieprzestrzeganiu prawa unijnego, przyjętego traktatami również przez Polskę. Demonstracje były w całej Polsce. A w Myszkowie, Zawierciu wstydliwa dla wszystkich partii opozycyjnych cisza. Byliśmy więc w Częstochowie.

Pod nr 24/11 w Alei NMP gdzie są biura posłów PiS-u do polskiego parlamentu oraz biuro Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej z PiS przyszło o 16-tej około 300 osób. Nie wszyscy mieścili się na środkowej alei spacerowej, część musiała stać na chodnikach po obu stronach ulicy. Demokratyczną manifestację w obronie miejsca Polski w Unii Europejskiej poprowadził Włodzimierz Gidziela, szef częstochowskiego Komitetu Obrony Demokracji. Wśród mówców znaleźli się m.in. Aneta Ujma z Nowoczesnej, w przeszłości m.in. burmistrzyni Blachowni, przemawiał też ważny nie tylko dla Częstochowy opozycjonista Jarosław Kapsa, opozycjonista, internowany w stanie wojennym, działacz podziemia niepodległościowego, dziennikarz. Głos zabrał też Jerzy Zając poseł III kadencji z ramienia Unii Wolności, obecnie działacz organizacji seniorów. I nam przypadł głos, gdyż Jarosław Mazanek, redaktor naczelny Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego o skandowaniu przez zebranych hasła Wolne Media, też mówił o dorobku wolności od 1989 roku, gdy drogę do Uni Europejskiej zaczęliśmy od pierwszych częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku.

Wśród tłumu zebranych w Częstochowie zauważyliśmy kilka, może 3 osoby, z terenu Myszkowa i okolic. Oczywiście mogło być ich więcej, gdyż nie wszyscy mogli nam być znani. Ale na pewno ni nie było nikogo z rozpoznawalnych działaczy Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, Polska 2050 z terenu Myszkowa, Zawiercia. (JotM)

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (32)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gasipies
gasipies 18.10.2021, 15:43
Za to 02.10.2021 r. w Warszawie na Marszu Wolności i Suwerenności był cały autokar ludzi z Zawiercia (około 30 osób), piękna patriotyczna impreza i najgłośniej skandowane hasło: "Precz z unią europejską!!!" - aż serce rośnie.

Pozostałe