COROCZNA OLIMPIADA SENIORÓW ODBYŁA SIĘ W CHORZOWIE

  • 26.09.2021, 10:13
COROCZNA OLIMPIADA SENIORÓW ODBYŁA SIĘ W CHORZOWIE

Podziel się:

Oceń:

(Chorzów, Łazy) W połowie września w Chorzowie odbyła się tegoroczna Olimpiada Sportowa Seniorów „Trzeci Wiek na Start”. W zmaganiach uczestniczyli również reprezentanci z Łaz.

Jak informuje Urząd Miejski w Łazach, XIII Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” odbyła się 16-17 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Pierwszy dzień poświęcony został przygotowaniom oraz prezentacjom organizacji senioralnych z całego kraju, które wzięły udział w tegorocznej Olimpiadzie UTW. Przeprowadzono szkolenie z technik nordic walking „10 kroków dla zdrowia”. Pierwszego dnia olimpiady odbyła się też konferencja „Porozmawiajmy o sporcie i zdrowiu”. Zwieńczeniem otwarcia sportowych zmagań seniorów był występ zespołu Jura Band.

Drugiego dnia imprezy reprezentanci różnych uniwersytetów i organizacji senioralnych utworzyli korowód, który przemaszerował przez Stadion Śląski. Nie zabrakło oczywiście stałego elementu otwarcia olimpiady, jakim jest zapalenie znicza olimpijskiego. Odegrano hymn narodowy oraz hymn olimpijski.

- Następnie wystartowała sztafeta biegnąca z ogniem, a ostatni zawodnicy, którymi byli stypendyści Gminy Łazy, którzy zapalili znicz olimpijski. W tym roku seniorzy konkurowali w następujących dyscyplinach: łucznictwo, boule, speedball, bieg, przełaje rowerowe, pchnięcie kulą, pływanie. Zawodnicy wystartowali w 4 kategoriach wiekowych: 60-69 lat, 70-79 lat, 80-89 lat, 90+ - informuje Urząd Miejski w Łazach. (es) Foto: Anna Mąka/UM Łazy

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe