W OBRONIE NIEZAWISŁYCH SĘDZIÓW

  • 19.09.2021, 15:30 (aktualizacja 19.09.2021, 15:31)
  • Jarosław Mazanek
W OBRONIE NIEZAWISŁYCH SĘDZIÓW Sędzia Marzanna Piekarska-Drążek z Sądu Apelacyjnego w Warszawie przyjechała do Częstochowy wesprzeć sędziego Adama Synakiewicza

Podziel się:

Oceń:

W sobotę przed sądami w Częstochowie odbyła się pikieta organizowana przez Komitet Obrony Demokracji w obronie sędziów szykanowanych dyscyplinarkami, odsunięciem od orzekania za to, że respektują prawo Unii Europejskiej. Wśród szykanowanych sędziów znalazł się sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie Adam Synakiewicz.

W sobotniej pikiecie wzięła udział sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie Marzanna Piekarska-Drążek. Nawiązywano też do właśnie rozpoczynającego się zjazdu Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, które skupia około 3600 z około 10 tysięcy polskich sędziów. 

Za głosy wsparcia udzielane sędziemu SO Adamowi Synakiewiczowi dziękował jego ojciec. 

O powodach, dlaczego sędzia Adam Synakiewicz został odsunięty od orzekania przez Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro pisaliśmy w artykule z 19-09-21:

W OBRONIE SĘDZIEGO SYNAKIEWICZA

 

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zniesmaczony
zniesmaczony 21.09.2021, 10:56
"Murowane" towarzystwo pod parasolami, swój majestat plami.
Proszę uśiąść, sąd stoi!.

Pozostałe