KOLEJNY ODDZIAŁ ZAWIERCIAŃSKIEGO SZPITALA PO REMONCIE

  • 17.09.2021, 09:17 (aktualizacja 18.09.2021, 12:17)
  • Edyta Superson
KOLEJNY ODDZIAŁ ZAWIERCIAŃSKIEGO SZPITALA PO REMONCIE

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercie) Niedawno informowaliśmy o zakończonej modernizacji oddziału zakaźnego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Przed kilkoma dniami otwarto kolejną część lecznicy, która przeszła remont. Tym razem nową odsłonę zyskał oddział dziecięcy.

Oficjalne otwarcie nastąpiło w poniedziałek, 30 sierpnia. Uczestniczyli w nim m.in. władze szpitala – Dyrektor Piotr Zachariasiewicz, Zastępca Dyrektora ds. Technicznych Iwona Sroga, doradca dyrektora Dariusz Jorg, przedstawiciele powiatu zawierciańskiego w osobie starosty Gabriela Dorsa i członków Zarząd Powiatu oraz samorządowcy z gmin wchodzących w skład powiatu zawierciańskiego.

Na oddziale dziecięcym znajdują się sale dla młodszych i starszych dzieci. Większość z nich ma węzły sanitarne. Na stałą obserwację najmłodszych pacjentów szpitala pozwalają przeszklone drzwi i centrala monitoringu. Oddział składa się z 11 sal, w tym 2-osobowej sali intensywnego nadzoru i 3 izolatki. W ramach modernizacji oddziału dziecięcego, zakupiono komorę dekontaminacyjną, kardiomonitory, aparat EKG. Utworzono też śluzę, która – w razie potrzeby – pozwoli na podzielenie oddziału część zakaźną i czystą. W obu częściach zlokalizowany jest gabinet zabiegowy.

- We wszystkich pokojach zastosowano panele gazowo-elektryczne zaprojektowane specjalnie z myślą o dzieciach. Frontowe płyty paneli to trójwymiarowe grafiki zwierząt, takich jak kot, krowa, lis czy wieloryb. Takie rozwiązania pomagają zminimalizować stres związany z pobytem w szpitalu i sprawiają, ze małym pacjentom łatwiej znieść rozłąkę z domem – informuje Szpital Powiatowy w Zawierciu.

Na oddziale dziecięcym pracuje trzech lekarzy specjalistów i czterech rezydentów. W ciągu roku trafia tu około tysiąca małych pacjentów. W zawierciańskim szpitalu leczone są schorzenia układu oddechowego, pokarmowego, moczowego, nerwowego, prowadzona jest też wstępna diagnoza i leczenie chorób układu krążenia, chorób metabolicznych, zatruć oraz zaburzeń emocjonalnych.

- Teraz opiekę nad pacjentami możemy sprawować w warunkach, które spełniają wszystkie standardy określone w przepisach rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą – podkreśla dr n. med. Gabriela Bogdał, kierownik oddziału dziecięcego.

Przeprowadzony remont jest częścią projektu „Zakup sprzętu oraz modernizacja istniejących pomieszczeń w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu na oddziale obserwacyjno-zakaźnym z pododdziałem skórno-wenerologicznym i oddziale dziecięcym celem przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Modernizacja i zakup nowego wyposażenia dla oddziału dziecięcego kosztowały ponad 2,7 mln złotych. (es)

Edyta Superson

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe