POWIATOWA RADA SENIORÓW OBRADOWAŁA PO PRZERWIE

  • 12.09.2021, 14:31 (aktualizacja 12.09.2021, 14:34)
  • ps
POWIATOWA RADA SENIORÓW OBRADOWAŁA PO PRZERWIE
(Zawiercie) 13 sierpnia w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu odbyło się pierwsze od ponad roku spotkanie Powiatowej Rady Seniorów. Gośćmi Rady były pracownice zawierciańskiego sanepidu.

Sierpniowe spotkanie Powiatowej Rady Seniorów było wyczekiwane wyjątkowo długo. Poprzednie odbywało się przed ogłoszeniem w Polsce stanu epidemii, czyli przed 20 marca 2020 roku.
Zgromadzonych powitała Barbara Kozioł z Zarządu Powiatu. Gośćmi Rady były przedstawicielki zawierciańskiego Sanepidu: kierownik epidemiologii Iwona Maciążek i Daniela Piłat. Panie przedstawiły prezentacje dotyczące ochrony przed kleszczami oraz zagrożeniami związanymi z zakażeniem boreliozą. Tematyka ta poruszone była ze względu na najwyższą w województwie populację kleszczy, która występuje w naszym powiecie. Najwięcej kleszczy występuje w gminach Żarnowiec i Szczekociny.
Mowa była także o szczepionkach z których warto skorzystać, by uniknąć problemów zdrowotnych. Podczas spotkania Członkowie Rady skorzystali z możliwości przebadania słuchu.
Przewodnicząca Powiatowej Rady Seniorów poinformowała zebranych o rezygnacji z funkcji dwojga członków Rady – na kolejnym posiedzeniu odbędą się w związku z tym wybory uzupełniające. (ps) Foto: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

ps

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe