NAJWIĘCEJ ZASZCZEPIONYCH W PORĘBIE, NAJMNIEJ W PILICY

  • 06.09.2021, 17:21 (aktualizacja 12.01.2022, 20:25)
  • es
NAJWIĘCEJ ZASZCZEPIONYCH W PORĘBIE, NAJMNIEJ W PILICY

Podziel się:

Oceń:

(Poręba, powiat zawierciański) Urząd Miasta w Porębie przedstawia statystki szczepień i mobilizuje mieszkańców, którzy jeszcze nie zdecydowali się przyjąć któregoś z preparatów przeciwko COVID-19. Urząd przypomina też, że gmina może wygrać 100 tysięcy złotych. Na razie wśród gmin powiatu Poręba zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby w pełni zaszczepionych mieszkańców.

- Za 100 tysięcy złotych z pewnością zrobić można wiele. Teraz Poręba stanęła przed całkiem realną szansą zdobycia takich pieniędzy z Narodowego Programu Szczepień. W ramach konkursu „Gmina na medal”, 500 gmin, w których poziom zaszczepienia osiągnie minimum 67 procent, otrzyma taką sumę – przekazuje Urząd Miasta w Porębie.
Oczywiście nagroda finansowa jest tylko zachętą i możliwym „dodatkiem” do szczepień. Główną korzyścią, jaką niosą ze sobą szczepienia jest ochrona przed zachorowaniem na COVID-19, ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią.
Według danych z wtorku, 10 sierpnia najwięcej mieszkańców zaszczepiło się w Porębie – 52,9 %. Na drugim miejscu jest Zawiercie (50,3% zaszczepionych). Kolejne gminy w powiecie zawierciańskim to Kroczyce (49,7%), Włodowice (49%), Ogrodzieniec (48,3%), Irządze (48%), Szczekociny (47,5%), Łazy (47,4%). Najniższy wynik odnotowano w Żarnowcu (43%) i Pilicy (42,7%).
W województwie śląskim najwięcej zaszczepionych jest w Bobrownikach (56,3%), Katowicach (56,2%) oraz w Psarach (55,2%), z kolei w całym kraju „rekordzistą” jest Podkowa Leśna, w której zaszczepionych jest 64,6% mieszkańców. (es)

es

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe