21- LETNI MĘŻCZYZNA DŹGNIĘTY NOŻEM ZMARŁ

  • 17.07.2021, 08:11 (aktualizacja 23.07.2021, 11:21)
  • Jarosław Mazanek
21- LETNI MĘŻCZYZNA DŹGNIĘTY NOŻEM ZMARŁ
(Zawiercie) W niedzielę 11 lipca wieczorem dwie dziewczyny i 21- letni mężczyzna urządzili sobie piknik w lesie na tzw. Markowiźnie w okolicach baru U Stacha w Zawierciu, w kierunku na Ogrodzieniec. Podszedł do nich 47-letni mężczyzna, mieszkaniec Zawiercia, który miał im zwrócić uwagę, że brudzą, zostawiają śmieci. Doszło do wymiany ostrych słów, przepychanki, szamotaniny. 47-letni Grzegorz P. wyjął nóż i dźgnął 21 latka w udo. Cios nożem był tak tak silny, że przeciął tętnicę udową. Młody chłopak nie miał żadnych szans na przeżycie, zmarł po kilku sekundach. Zatrzymanemu 47 letniemu Grzegorzowi P. Prokuratura Rejonowa w Zawierciu postawiła zarzut zabójstwa. Grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności.

W środę o godz. 10:30 w Sądzie Rejonowym w Zawierciu odbyło się tzw. posiedzenie aresztowe, w związku z wnioskiem prokuratury o tymczasowe aresztowanie podejrzanego o zabójstwo. Po godzinie 12-tej, gdy pytaliśmy w zawierciańskim sądzie, posiedzenie aresztowe jeszcze trwało. Ponieważ przez wiele godzin nie udało nam się (kilkanaście prób) dodzwonić do prowadzącej śledztwo Prokuratury Rejonowej w Zawierciu, o pomoc w ustaleniu jaki jest wynik posiedzenia Sądu w przedmiocie wniosku Prokuratury o zastosowanie aresztu, poprosiliśmy rzecznika nowo utworzonej Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, która jest teraz jednostką nadrzędną dla Prokuratury z Zawiercia. Przed utworzeniem Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, przez dziesiątki lat PR Zawiercie podlegała organizacyjnie pod Prokuraturę Okręgową w Częstochowie. 
Prokurator Waldemar Łubniewski z Prok. Okręgowej w Sosnowcu, rzecznik prasowy: -Sąd zastosował wobec podejrzanego Grzegorza P. areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. 
Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, mężczyzna podejrzany o zabójstwo 21-latka był tzw. „surwiwalowcem”, miłośnikiem trudnych wypraw w las, radzenia sobie w spartańskich warunkach. 
Dzisiaj nie da się rozstrzygnąć, jak zakończy się ta sprawa, ale warto przytoczyć niedawny wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach, który skazał na 25 lat pozbawienia wolności Dariusza N. za udział w bójce, która zakończyła się śmiercią mężczyzny. Do bójki doszło w sierpniu 2016 w pobliżu dworca PKP w Katowicach. 

Uwaga: w piątkowym papierowym wydaniu Kuriera Zawierciańskiego z 23 lipca rozmowa z mamą zabitego Martina Izą Zakrzewską

Jarosław Mazanek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe