UNIJNA DOTACJA NA INWESTYCJE WE WŁODOWICACH

  • 2 dni temu, 12:59
  • es
UNIJNA DOTACJA NA INWESTYCJE WE WŁODOWICACH
(Włodowice) Gmina Włodowice, jako jeden z siedmiu samorządów subregionu centralnego województwa śląskiego, otrzymał dofinansowanie na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową. Gmina ma otrzymać łącznie prawie 1,4 mln złotych. Będą to dotacje unijne przyznane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na budowę wodociągu w Hucisku i budowę kanalizacji sanitarnej w Rudnikach.

Całkowita kwota unijnego dofinansowania, jakie otrzymają gminy subregiony centralnego, to 10,5 mln złotych, z czego blisko 1,4 mln złotych trafi do Włodowic. Dotacje zostaną wykorzystane w realizacji dwóch inwestycji: budowy wodociągu w Hucisku – I etap oraz budowy kanalizacji sanitarnej w Rudnikach – II etap.
Dotacje, które gmina Włodowice pozyskała za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego, w przypadku obu inwestycji wynoszą ponad 50% wartości zadań. I etap budowy wodociągu w Hucisku kosztować ma ponad 1,5 mln złotych, a kwota pozyskanej dotacji to 814 853,00 zł. Z kolei II etap budowy kanalizacji sanitarnej w Rudnikach opiewa na kwotę ponad 1,1 mln złotych, a unijna dotacja to 584 125,00 zł.
Umowy o dofinansowanie podpisano 4 marca w Urzędzie Marszałkowskim. Włodowice reprezentowane były przez wójta Adama Szmukiera oraz skarbnik Joannę Goj, którzy podpisali umowy razem z Członkiem Zarządu Województwa Śląskiego Beatą Białowąs.
- Podczas uroczystego podpisywania umów byliśmy jedyną gminą która otrzymała dofinansowanie na dwa zadania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na operacje typu Gospodarka wodno – ściekowa – dodaje Urząd Gminy we Włodowicach. (es) Foto: UG Włodowice

es

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe