PROTEST W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ WE WŁODOWICACH

  • 04.06.2021, 06:00
  • red
PROTEST W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ WE WŁODOWICACH
(Włodowice) Od października 2019r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej we Włodowicach trwa spór zbiorowy. Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, występując w imieniu osób zatrudnionych w tej jednostce, prowadzi spór zbiorowy domagając się między innymi podwyżki wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dodatkowej gratyfikacji za realizowane dodatkowe zadania.

W ramach prowadzonej akcji protestacyjnej w lutym br. został powieszony baner informujący o proteście pracowników ośrodka. Mimo to trwające mediacje nie przyniosły dotąd porozumienia. Żaden z postulatów strony związkowej nie został zrealizowany. W związku z powyższym strona społeczna rozważa możliwość wprowadzenia kolejnych form protestu.

Należy pamiętać, że pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej we Włodowicach mimo pandemii niosą nieprzerwanie pomoc rodzinom, seniorom, osobom samotnym czy z niepełnosprawnościami i innym, które znajdują się w sytuacji kryzysowej. Niestety ich praca nie jest doceniana przez Włodarzy gminy Włodowice, jednak mamy nadzieję że sytuacja ta ulegnie zmianie.

Info i foto: Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe