Zmarł ksiądz Stefan Jachimczak

  • 20.05.2021, 10:46
  • JotM
Zmarł ksiądz Stefan Jachimczak 31 X 1996 Gazeta Myszkowska pisała o finale "dzieła życia" ks. Stefana Jachimczaka, czyli decyzji o podwyższeniu wieży kościoła o ponad 34 metry zgodnie z pierwotnym projektem
W wieku 73 lat zmarł ksiądz Stefan Jachimczak, proboszcz Parafii św. Stanisława biskupia i męczennika. Zarządzał parafią od 5 grudnia 1993 roku o czym pisaliśmy w artykule autorstwa Kazimierza Miroszewskiego w 2001 roku: "100 lat parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika".

Ksiądz Stefan Jachimczak w naszej pamięci zostanie zapamiętamy przede wszystkim jako odważny człowiek, który podjął się trudnego dzieła podwyższenia wieży kościoła, zgodnie z pierwotnym projektem kościoła neobarokowego. Ta odważna decyzja ks. Stefana Jachimczaka, zrealizowana w 1996 roku, na stałe zmieniła na lepsze architekturę Myszkowa. Pisaliśmy o tych wydarzeniach w 1996 roku, gdy dzieło było ukończone i wcześniej. Wkrótce postaramy się na łamach GM przypomnieć tamte chwile. 

Artykuł o historii parafii i posłudze ks. Stefana Jachimczaka warto przeczytać tutaj:

https://www.gazetamyszkowska.pl/wiadomosci/2672,100-lat-parafii-pw-sw-stanislawa-biskupa-i-meczennika

Parafianie, znajomi i przyjaciele pożegnają ks. Stefana Jachimczaka 21 maja 2021 o godz. 12:00 Mszę św. żałobną odprawi ks. arcybiskup Wacław Depo.

JotM

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe