PANDEMIA NIE PRZESZKODZIŁA W ORGANIZACJI FESTIWALU PIOSENEK

  • 17.05.2021, 19:20
  • es
PANDEMIA NIE PRZESZKODZIŁA W ORGANIZACJI FESTIWALU PIOSENEK
(Poraj) Koronawirus postawił pod znakiem zapytania wiele imprez masowych i wydarzeń kulturalnych, między innymi corocznie organizowany w Poraju Ogólnopolski Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego. Pomimo przeszkód festiwal się odbył, choć w niecodzienny sposób. Przesłuchania uczestników odbyły się jak zawsze w Gminnym Ośrodku Kultury, ale na miejscu byli tylko jurorzy, którzy wysłuchali nagrań nadesłanych przez uczestników festiwalu. W ten sposób wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji popularnego festiwalu.

Przesłuchania uczestników tegorocznego, XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego przeprowadzono w sobotę, 12 września 2020. Jurorzy tradycyjnie zasiedli w sali widowiskowo-kinowej „Bajka”, by wysłuchać uczestników. W tym roku w porajskim GOK-u nie było dużego ruchu już od samego rana, nie było gwarno, nie słychać było na korytarzach rozmów i przygotowań do występów. Festiwal przeprowadzono on-line. Co to dokładnie oznacza? Uczestnicy przesłali nagrania ze swoimi występami, a jurorzy 12 września odsłuchali ich i na tej podstawie wydali werdykt. W Jury znaleźli się Krystyna Prońko, Krystyna Maciejewska-Gniatkowska oraz Janusz Szrom. Honorowy patronat nad festiwalem objęli europoseł Marek Balt oraz wójt Poraja Katarzyna Kaźmierczak.
Uczestnicy oceniani byli w pięciu kategoriach wiekowych, z czego najwięcej zgłoszeń nadesłano w kategorii wiekowej 9-13 lat oraz 19-59 lat. Wszyscy prezentowali dwie piosenki – jedną z repertuaru Janusza Gniatkowskiego, a drugą dowolną.
Po zapoznaniu się ze wszystkimi przesłanymi nagraniami uczestników tegorocznego festiwalu, jurorzy ogłosili wyniki:
Kategoria I 6-8 lat – I miejsce Lena Figler, II miejsce Kinga Boroń, III miejsce Nicola Sobecka i Zuzanna Pisarska.
Kategoria II 9-13 lat - I miejsce Natalia Froch, II miejsce Bartosz Bąk, III miejsce Przemysław Kulej.
Kategoria III 14-18 lat - I miejsce Anna Majchrzak, II miejsce Wiktoria Siudyka, III miejsce „SWEET VOICES”.
Kategoria IV 19-59 lat - I miejsce Darina Burnos, II miejsce Magdalena Bednarkiewicz, III miejsce Karolina Ambroziak, wyróżnienia: „TRIO MIO AMORE” i Elżbieta Sikora.
Kategoria V powyżej 60 lat - I miejsce Wojciech Walczak, II miejsce „VIVA LA MUSICA”, III miejsce „RETRO”.
Grand Prix XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego otrzymała Anna Majchrzak.
Nagrody finansowe dla laureatów w kategoriach 19-59 lat oraz powyżej 60 lat miały zostać przelane na konta bankowe kilka dni po wrześniowych przesłuchaniach. Z kolei laureaci z pozostałych kategorii oraz zdobywcy wyróżnień spotkają się na wręczeniu nagród w porajskim GOK na początku października. 
(es) Foto: GOK Poraj

es

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe