NA GRZYBY Z TELEFONEM I… GWIZDKIEM

  • 22.04.2021, 18:14
  • es
NA GRZYBY Z TELEFONEM I… GWIZDKIEM
O tym, że nietrudno zgubić się w lesie świadczyć mogą policyjne statystyki. Każdego roku służby uczestniczą w poszukiwaniach osób, które straciły orientację w terenie, nie wiedzą gdzie są i w którą stronę mają iść. Myszkowska policja radzi co zrobić, by nasza wycieczka do lasu nie zakończyła się telefonem do służb z prośbą o ratunek.

Przez cały rok wiele osób chętnie wybiera się do lasu, ale jesienią ich liczba wzrasta. Wszystko za sprawą sezonu na grzybobranie. Spacer po lesie może się zakończyć nieprzyjemnie, jeśli się w nim zgubimy. A to się zdarza – wystarczy chwila zamyślenia i nagle orientujemy się, że nie wiemy, w którą stronę iść dalej.
Myszkowska policja przypomina o najważniejszych zasadach, które pomogą nam w bezpiecznym spacerowaniu po lesie. Nigdy nie powinniśmy wchodzić do lasu po zmroku. Na grzyby powinniśmy zabrać nie tylko nożyk i koszyk. Przede wszystkim należy pamiętać o zabraniu naładowanego telefonu komórkowego. Po pierwsze możemy dzięki niemu wezwać pomoc, a po drugie ułatwi on służbom zlokalizowanie miejsca, w którym się znajdujemy.
Lepiej chodzić do lasu w miejsca, które są nam dobrze znane – w nich trudniej nam się zgubić. Najlepiej byłoby iść na grzyby z kimś, nie samemu. Czyjaś obecność może być bardzo pomocna w kryzysowej sytuacji.
Co jeszcze warto zabrać ze sobą? Gwizdek, który może się przydać w różnych sytuacjach. Gdybyśmy się zgubili, a służby ruszyłyby nam na ratunek, gwizdek może ułatwić policji lub strażakom odnalezienie nas wśród drzew. Oprócz tego gwizdek może się przydać, gdybyśmy spotkali na grzybach nieprzyjaźnie nastawionego dzika. - W kontakcie z dzikim zwierzęciem (tudzież dzikiem), nie wykonujmy gwałtownych ruchów. Starajmy się powoli oddalić lub poczekać aż sam odejdzie. W przypadku, kiedy dzik zacznie atakować, uciekajmy na drzewo i np. za pomocą gwizdka starajmy się odstraszyć zwierzę – radzi Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie.  (es)

es

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe