Zawierciański sanepid apeluje: BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI W ŚWIĘTA

  • 02.04.2021, 11:48
  • JotM
Zawierciański sanepid apeluje: BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI W ŚWIĘTA
PPIS w Zawierciu poprosił nas o opublikowanie komunikatu o odpowiedzialności w czasie Świąt Wielkiej Nocy. Publikujemy, choć w zasadnie żadnych tu konkretów, jak się zachowywać, więc przypomnimy sami: do fryzjera nie, do kosmetyczki nie, unikać skupisk, zwłaszcza tam, gdzie zwykle w Wielkanoc nas najwięcej: w kościołach. Proboszcz ma pilnować żeby ja jedną osobę było 20 mkw wolnej powierzchni. Jak to było w Niedzielę Palmową piszemy w dzisiejszym Kurierze Zawierciańskim. Nie pójdziemy na siłownię, fitness, chyba że na wolnym powietrzu. Sklepy i tak zaraz zamkną, bo święta. Wolno do lasu.

A teraz głos Sanepidu, który choć coś mówi, to jakby nic nie mówił. Przypomina, żeby urzędnikom mówić prawdę. (red)

Zawiercie, dnia 02.04.2021 r

Państwowa Inspekcja Sanitarna apeluje o odpowiedzialne zachowanie w okresie Świąt Wielkanocnych i przypomina o obowiązujących zasadach. Wprowadzone ograniczenia służą ochronie zdrowia i życia ogółu obywateli. Każdy powinien pamiętać o stosowaniu środków ochrony indywidualnej, higienie rąk i unikaniu dużych skupisk ludzi. Każdy obywatel jest zobligowany przepisami prawa do współpracy z inspekcją sanitarną. W czasie przeprowadzanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną wywiadów epidemiologicznych należy podawać wszystkie istotne informacje.

Państwowa Inspekcja Sanitarna przypomina, że osoba skierowana na kwarantannę może pracować w formie zdalnej. Jeśli nie jest to możliwe - wówczas ma prawo do świadczenia chorobowego. Podstawą wypłaty świadczeń chorobowych przez pracodawcę lub ZUS za okres nieobecności w pracy z powodu obowiązkowej kwarantanny jest informacja z systemu EWP w związku z tym należy poinformować swojego pracodawcę telefonicznie lub mailowo o kwarantannie lub izolacji.

Przypominamy, że na test można zgłosić się również w trakcie kwarantanny – jest to wyjątek zgodny z przepisami. W takiej sytuacji wolno wyjść z miejsca odbywania kwarantanny wyłącznie do punktu wymazowego i od razu po wykonaniu testu – do niego powrócić.

Dla osób, które są niesamodzielne, w przypadku konieczności wykonania testu uprawniony lekarz może zlecić wykonanie testu zespołowi karetki wymazowej. -pisze Państwowy PowiatowyInspektor Sanitarny Sanitarny w Zawierciu mgr Ewelina Sergiel-Błaszczyk

JotM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe