Debata "Protest kobiet i media lokalne" Online z naszym udziałem

  • 11.03.2021, 12:49 (aktualizacja 11.03.2021, 19:20)
  • red
Debata "Protest kobiet i media lokalne" Online z naszym udziałem
12 marca (piątek) w godz. 11.00-13:30 odbędzie się debata on-line z udziałem dziennikarza Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego Jarosława Mazanka. Obie nasze redakcje aktywnie uczestniczyły w protestach Strajku Kobiet. Organizatorem debaty jest Fundacja Batorego.

Chcemy w gronie osób tworzących media lokalne w różnych częściach kraju oraz reprezentujących różne wrażliwości, środowiska i opcje ideowe, porozmawiać m.in. o tym, w jaki sposób protesty w mniejszych ośrodkach był relacjonowane. Jak dziennikarze postrzegali swoją misję w kontekście protestów kobiet? Co zaobserwowali? A także o kwestiach ogólniejszych: o czym piszą, a o czym nie piszą media lokalne? Jaką tematykę podejmują, a jaka jest pomijana? Jaka jest dziś kondycja mediów lokalnych, co je ogranicza lub uwarunkowuje ich działalność oraz jaką pełnią rolę w społecznościach, które są ich adresatem? -pisze w Prezes Fundacji Batorego Edwin Bendyk w zaproszeniu wysłanym do ok. 20 redakcji z całej Polski. 

Informacje o Fundacji Batorego: batory.org.pl

Debatę można obserwować na: https://www.facebook.com/events/343459986993096

Nasi dziennikarze nie tylko relacjonowali protesty kobiet po tzw. wyroku Trybunału Julii Przyłębskiej, całkowicie dyspozycyjnego wobec partii rządzącej. Byliśmy współprowadzącym protesty, zwłaszcza nasz redaktor naczelny Jarosław Mazanek. Większość spontanicznych protestów Strajku Kobiet w Myszkowie i Zawierciu nie obeszłaby się też bez sprzętu redakcji. Nasza "szczekaczka" była czasem jedynym sprzętem nagłaśniających na dwa powiaty. Ale już jesteśmy wzmocnieni o zakupioną kolumnę głośnikową z własnym zasilaniem i dwoma bezprzewodowymi mikrofonami. Miała ona swój debiut  podczas ostatniej z  cyklu demonstracji w Zawierciu przy Fontannie. 

-Zawodowo jestem dziennikarzem, ale były sytuacje, w których zachowałem się przede wszystkim obywatel. Kilka lat temu pod Sądem Rejonowym w Myszkowie byłem organizatorem protestu pod hasłem Wolne Sądy, później pierwszych Strajków Kobiet, tzw. Czarny Protest. Ostatnio październikowych demonstracji Strajku Kobiet- mówi Jarosław Mazanek, redaktor naczelny.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SZA
SZA 12.03.2021, 20:52
Nareszcie nie ma tego papierowego szmatławca. :)

Pozostałe