MNIEJ WYPADKÓW, WIĘCEJ OFIAR ŚMIERTELNYCH

  • 22.01.2021, 13:23
  • es
MNIEJ WYPADKÓW, WIĘCEJ OFIAR ŚMIERTELNYCH
Od początku wakacji w 2020 roku na drogach naszego województwa doszło do ponad 230 wypadków drogowych, w których zginęło 19 osób. W porównaniu z rokiem ubiegłym, zginęły o 3 osoby więcej, choć wypadków było mniej. - Okazuje się, że do najpoważniejszych wypadków dochodzi, wbrew temu co mogłoby się wydawać, wtedy, gdy panują dobre warunki atmosferyczne i jest słoneczna pogoda – informuje Śląska Policja.

Pod koniec lipca śląska drogówka podsumowała pierwszą połowę wakacji. Odnotowano 232 wypadki drogowe. Śmierć poniosło 19 osób (6 motocyklistów, 5 pieszych, 4 rowerzystów, 3 użytkowników samochodów i 1 motorowerzysta). 270 osób zostało rannych. W analogicznym okresie w 2019 roku doszło do większej liczby wypadków (o 60), w których było znacznie więcej rannych (375), ale za to mniej ofiar śmiertelnych (16).
- Jak widać najwięcej ofiar to motocykliści, a przecież liczba jednośladów poruszających się po drogach w porównaniu do liczby pojazdów samochodowych to zaledwie kilka procent. Okazuje się, że do najpoważniejszych wypadków dochodzi, wbrew temu co mogłoby się wydawać, wtedy, gdy panują dobre warunki atmosferyczne i jest słoneczna pogoda. Od soboty (25.07 – przyp. red.), kiedy na niebie dominuje słońce, na drogach naszego województwa zginęło aż 8 osób. Gdyby więc nie ostatnie dni, to bilans pierwszej połowy wakacji byłby zdecydowanie korzystniejszy – przekazuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. 
(es) Foto: Śląska Policja

es

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe