Stok w Cisowej dołączył do Góralskiego Veta

  • 22.01.2021, 09:48
  • Edyta Superson
Stok w Cisowej dołączył do Góralskiego Veta
Ten artykuł przez błąd techniczny nie ukazał się w dzisiejszym wydaniu papierowym Kuriera Zawierciańskiego. Możesz go przeczytać już teraz na portalu. (Powiat Zawierciański) Na początku tygodnia policjanci interweniowali na terenie stacji narciarskiej Cisowa. Została ona otworzona dla narciarzy pomimo obowiązującego zakazu. Do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie właściciela za popełnione wykroczenie. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stoki mogą być udostępniane wyłącznie dla sportowców zawodowych. Nie mogą z nich korzystać amatorzy sportów zimowych – informuje zawierciańska Policja.

W poniedziałek, 18 stycznia policjanci z Zawiercia i Ogrodzieńca wraz z pracownikami Sanepidu interweniowali na jednej ze stacji narciarskich – stok w Cisowej, gmina Pilica został uruchomiony, pomimo zakazu. W czasie kontroli, z obiektu korzystało kilkunastu narciarzy. Jak przypomina Policja, obecnie ze stoków mogą korzystać tylko zawodowi sportowcy, a otwieranie ich dla amatorów jest zabronione. Za wykroczenie właściciela stoku, zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie.
- Ograniczenia, nakazy i zakazy zostały nałożone na wszystkich, także na różne gałęzie gospodarki. Działanie niektórych podmiotów jest w znacznym stopniu ograniczone lub całkowicie zakazane. Niestety nadal pojawiają się miejsca, w których łamane są wprowadzone obostrzenia. (…) Przypominamy, że grupowanie się większej liczby osób może spowodować pojawienie się nowego ogniska zakażenia. Działania służb mają na celu przede wszystkim ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Państwowa Inspekcja Sanitarna posiada uprawnienia, umożliwiające przeprowadzenie kontroli podmiotów i miejsc, których działalność w dobie pandemii zagraża bezpieczeństwu osób, naraża na zakażenie, a także stanowi ryzyko szerokiego rozprzestrzenienia się wirusa – informuje Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu.
Jak dodają policjanci, w przypadku rażących naruszeń reżimu sanitarnego, Sanepid może nałożyć na podmiot, który nie stosuje się do obostrzeń karę do 30 tysięcy złotych. 
Ale już wiemy, że Sądy masowo chylają kary za otwieranie restauracji, zakładów fryzjerskich jako wydane bez podstawy prawnej, dlatego również dla właściciela stacji narciarskiej w Cisowej sprawa w sądzie ma szansę skończyć się uchyleniem wszystkich kar. Właściciel stacji narciarskiej jest pierwszym przedsiębiorcą w okolicy, który się zbuntował i zaczął działalność, mimo zakazów związanych z epidemią. Czy pójdą za nim następni? 
(es) Foto: KPP Zawiercie

Edyta Superson

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe