ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA DLA NAJMŁODSZYCH

  • 04.01.2021, 15:31
(Poręba) Kaczkomaty, ławki, urządzenia edukacyjne, tablice informacyjne – to niektóre z elementów, jakie towarzyszyć będą ścieżce dydaktyczno-przyrodniczej w Porębie. Jak zapewnia Urząd Miasta, będzie to wyjątkowa atrakcja dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Ścieżka przebiegać ma wzdłuż ulicy Rzecznej, a koniec prac zaplanowano na koniec tegorocznych wakacji.

Ścieżka ma służyć nauce przez zabawę. Przebiegać będzie wzdłuż ul. Rzecznej, śladem ścieżki pieszo-rowerowej. Przy niej znajdować się będą różne urządzenia edukacyjne. Będą tablice edukacyjne ze zdjęciami zwierząt i roślin, labirynt wiedzy, panele obrotowe i łamigłówki. - Rozwiązując zadania, porębskie przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych, poznają zwierzęta kryjące się m.in. w porębskich lasach, dowiedzą się jaki kształt mają owoce leszczyny i co jedzą kaczki. Skoro o kaczkach mowa, w ramach inwestycji powstaną tzw. kaczkomaty, czyli zbiorniki z ziarnem, którym karmić będzie można te sympatyczne zwierzęta – przekazuje Urząd Miasta w Porębie.
W ramach prac zamontowane zostaną również nowe ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne dotyczące miasta. Planowany termin zakończenia prac to koniec wakacji, a więc nowa ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza może być traktowana jako prezent dla najmłodszych z okazji nadchodzącego roku szkolnego. (es) 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe