DO UZDROWISKA BEZ KORONAWIRUSA

  • 29.12.2020, 16:28 (aktualizacja 29.12.2020, 16:30)
  • red
DO UZDROWISKA BEZ KORONAWIRUSA
W połowie czerwca działalność mogły wznowić uzdrowiska. Leczenie (na podstawie potwierdzonego w wojewódzkim oddziale NFZ skierowania) przysługuje tym, którzy mają skierowanie na leczenie po 15 czerwca, mieli rozpocząć leczenie od 14 marca do 14 czerwca (w czasie zamknięcia uzdrowisk), przerwali leczenie z powodu pandemii oraz kolejnym osobom, które oczekują na rozpoczęcie leczenia. Aby wyjechać do sanatorium trzeba wykonać test w kierunku koronawirusa, a warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik badania.

Test należy wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed datą rozpoczęcia leczenia. Wymazy pobierane są w punktach zwanych driver-thru. Badania finansować ma Narodowy Fundusz Zdrowia. Podstawą wykonania testu jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.
Jak przekazuje NFZ, właściwy oddział wojewódzki Funduszu ma pisemnie informować pacjentów o tym, gdzie wykonać badanie. Wojewódzki oddział NFZ poda adresy punktów pobrań i godziny, w których można wykonać badanie. Uzdrowisko, do którego pacjent ma skierowanie, przekaże mu wynik testu. Jeśli okaże się negatywny, uzdrowisko telefonicznie potwierdzi rozpoczęcie leczenia.
Więcej informacji oraz adresy punktów pobrań można uzyskać, dzwoniąc do Telefonicznej Informacji Pacjenta pod numer 800-190-590.  (es)

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe