ZBIORCZE DANE EPIDEMIOLOGICZNE Z CAŁEGO POWIATU

  • 06.11.2020, 13:12 (aktualizacja 06.11.2020, 13:21)
  • Edyta Superson
ZBIORCZE DANE EPIDEMIOLOGICZNE Z CAŁEGO POWIATU
W czwartek jeden z Czytelników zwrócił się do nas w sprawie danych dotyczących sytuacji epidemiologicznej, które codziennie publikuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Od jakiegoś czasu dane te nie są już publikowane z podziałem na gminy. Podawana jest ogólna liczba osób zakażonych na terenie całego powiatu.

„ Od początku pandemii sanepid podawał na swojej stronie statystykę o zarażonych tym koronawirusem w poszczególnych gminach powiatu. Od kilku dni zaprzestali, podają tylko sumarycznie stan w powiecie. Czyżby podawanie takich informacji dla mieszkańców poszczególnych gmin - obywateli, którzy maja prawo być informowania - to jakieś przestępstwo czy grzech, czy może jakaś szczególna potrzeba propagandowa i manipulacyjna?” – czytamy w mailu nadesłanym przez mieszkańca powiatu.

Dane nie są rozdzielane na gminy od soboty 31 października. Zgodnie z informacją opublikowaną przez PSSE w Zawierciu dzisiaj (tj. w piątek, 6 listopada) zakażenie koronawirusem potwierdzono już u 1978 mieszkańców powiatu (od początku epidemii), z czego 222 przypadki potwierdzono w ostatniej dobie. Na kwarantannie przebywa obecnie 2814 osób, hospitalizowanych jest 29 chorych. Od początku epidemii wyzdrowiało 838 osób (w tym 69 w ostatniej dobie), odnotowano łącznie 39 zgonów (żadnego w ostatniej dobie).

Od ubiegłej soboty (31.10) liczba chorych wzrosła o 857, kwarantanną objętych jest o 191 osób więcej. Wzrosła również liczba ozdrowieńców – o 283. W ciągu ostatniego tygodnia zmarły kolejne 4 osoby.

Sanepid zrezygnował z podawania szczegółowych informacji z podziałem na gminy ze względu na nadmiar pracy. (es)

Edyta Superson

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe