FESTIWAL PIOSENEK JANUSZA GNIATKOWSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY

  • 05.11.2020, 16:17 (aktualizacja 05.11.2020, 16:22)
  • Edyta Superson
FESTIWAL PIOSENEK JANUSZA GNIATKOWSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY
(Poraj) Koronawirus zmienił tegoroczny Ogólnopolski Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego. Udało się przeprowadzić konkurs, choć w zupełnie innej formie, niż odbywał się to w ubiegłych latach. Uczestnicy nie występowali w tym roku na scenie porajskiej „Bajki”. Zamiast tego nagrali swoje wykonania, które odsłuchali jurorzy. Na początku października odbyło się wręczenie nagród tegorocznym zwycięzcom festiwalu.

Uczestników oceniali jurorzy - Krystyna Prońko, Krystyna Maciejewska oraz Janusz Szrom. Tegoroczne przesłuchania nie przypominały tych, jakie odbywały się w poprzednich latach. Jurorzy w Sali kinowo-widowiskowej „Bajka” w Poraju zapoznali się z nagraniami nadesłanymi przez uczestników festiwalu. Wszyscy przygotowali dwa utwory – jeden Janusza Gniatkowskiego, a drugi dowolny. W piątek 2 października w Galerii Sztuki Współczesnej działającej przy GOK w Poraju odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego.
- Przypomnę słowa jury, że przesłuchania online mają swoje dobre strony przy okazji wstępnych eliminacji, natomiast absolutnie nic nie jest w stanie zastąpić relacji na żywo uczestnik-juror. Nie mniej cieszymy się, że idea festiwalu i zarazem jego jedenasta edycja, pomimo pandemii, odbyła się, a dziś – na żywo – mamy wielką przyjemność spotkać się z jego laureatami w najmłodszych kategoriach – mówiła wójt Poraja Katarzyna Kaźmierczak.
Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Katarzyny Kaźmierczak, Krystyny Maciejewskiej oraz Andrzeja Kozłowskiego. Honorowym patronatem festiwal objął euro poseł Marek Balt, którego w Poraju reprezentował radny powiatowy Rafał Kępski. Przekazał on Annie Majchrzak nagrodę grand prix. A. Majchrzak zwiedzi Parlament Europejski na zaproszenie europosła Marka Balta.
- Pan poseł już w 2019 roku będąc w Poraju zadeklarował chęć współpracy i wsparcie wszelkich inicjatyw, w tym również tych kulturalnych. Mimo pandemii, w tym roku udało się z Ogólnopolskim Festiwalem Piosenek Janusza Gniatkowskiego i wierzę, że jest to dopiero początek owocnej współpracy. W imieniu pana posła dziękuję pani wójt i dyrekcji GOK-u za zaproszenie do udziału w tym ważnym wydarzeniu artystycznym - mówił Rafał Kępski.
Wręczenie nagród było również okazją do obejrzenia nagrań, które do tegorocznego konkursu nadesłali nagrodzeni uczestnicy. To właśnie one były oceniane przez jurorów w połowie września. - Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Festiwalu. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich do udziału w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że już będzie normalnie, na żywo, z niezastąpionymi emocjami, które towarzyszą takim przedsięwzięciom, oraz oczywiście – z koncertem Gwiazd i Laureatów, również tych tegorocznych - mówiła dyrektor GOK w Poraju Magdalena Ryziuk-Wilk. 

(es) Foto: materiały prasowe

Edyta Superson

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe