NOWE OBOSTRZENIA BĘDĄ OBOWIĄZYWAC NAS WSZYSTKICH JUŻ OD JUTRA

  • 09.10.2020, 15:49
NOWE OBOSTRZENIA BĘDĄ OBOWIĄZYWAC NAS WSZYSTKICH JUŻ OD JUTRA Krystian Maj/Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
W czwartek podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że już od jutra – soboty 10 października – żółtą strefą objęty zostanie teren całego kraju. Powiaty, w których będą odnotowywane największe liczby zakażonych koronawirusem wprowadzane będą dalej idące obostrzenia, a lista tzw. czerwonych powiatów będzie regularnie aktualizowana. Jakie obostrzenia będą nas obowiązywać od jutra?

W przestrzeni publicznej trzeba będzie nosić maseczki. Już nie tylko w sklepach i komunikacji publicznej, ale również na ulicy. Zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które mają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

W lokalach gastronomicznych na 1 osobę muszą przypadać minimum 4 metry kwadratowe powierzchni. W imprezach okolicznościowych takich jak chrzciny lub wesela uczestniczyć będzie mogło maksymalnie 75 osób. To ograniczenie zacznie obowiązywać dopiero za tydzień (17 października).

W wydarzeniach kulturalnych organizowanych w przestrzeni zamkniętej będzie mogło uczestniczyć 25% publiczności (dotyczy to np. kin). W imprezach plenerowych będzie mogło brać udział 100 osób, przy czym na jedną osobę musi przypadać 5 metrów kwadratowych powierzchni.

W zgromadzeniach może uczestniczyć do 150 osób, które muszą zakrywać usta i nos oraz zachowywać bezpieczną odległość co najmniej 1,5 metra.

Od jutra (sob., 10 października) w strefie czerwonej znajdzie się tylko jeden powiat z naszego województwa, a będzie to powiat kłobucki. (es)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe