KORONAWIRUS NA JASNEJ GÓRZE

  • 09.10.2020, 11:43
KORONAWIRUS NA JASNEJ GÓRZE Biuro Prasowe Jasnej Góry
(Częstochowa) Biuro Prasowe Jasnej Góry poinformowało o wykryciu zakażenia koronawirusem u 25 paulinów. Dwóch z nich jest hospitalizowanych. Jak zapewniają przedstawiciele częstochowskiego sanktuarium, zakonnicy nie mieli kontaktu z wiernymi. Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej, zachęca do modlitwy w intencji paulinów z Jasnej Góry.

W środę 7 października biuro prasowe Jasnej Góry przekazało informację o wykryciu korona wirusa u 25 paulinów. Zakwaterowano ich poza klasztorem i sanktuarium w celu odizolowania zakażonych zakonników. Jak przekazała Jasna Góra, paulini nie mieli kontaktu z wiernymi.

- Dwóch paulinów zostało hospitalizowanych. Pozostali zakonnicy są zdrowi. Podjęto wszystkie środki zapobiegawcze i zaostrzono reżim sanitarny na obszarze mieszkalnym Klasztoru – czytamy w komunikacie biura prasowego częstochowskiego sanktuarium.

Jasna Góra nadal jest otwarta dla wiernych, a program duszpasterski nie został zmieniony. Pielgrzymi proszeni są o utrzymywanie dystansu od innych osób, noszenie maseczek oraz częstą dezynfekcję rąk.

WSPÓLNA MODLITWA W INTENCJI ZAKAŻONYCH

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej zachęca wszystkich do modlitwy w intencji zakażonych zakonników z Częstochowy. - Dokładnie od dziś, 7 października, do 31 października, mamy 25 dni, czyli liczbę odpowiadającą zarażonych koronawiruswm Paulinów. (…) Zachęcamy do tego, aby przez 25 dni podjąć modlitwę w intencji zarażonych COVID - 19 Paulinów. Przypomnijmy sobie o tym, że papież Franciszek zwrócił nam uwagę na to, że troska o drugiego człowieka zaczyna się od najmniejszych rzeczy – przekazał za pośrednictwem strony internetowej Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej prezes dr Artur Dąbrowski. Zachęca on do odmawiania każdego dnia dziesięciu Zdrowaś Mario w intencji zakażonych paulinów. - Każdego dnia, od 7 października, przez wstawiennictwo Królowej Polski polecać będziemy jednego z zarażonych koronawirusem Paulinów, którego imię Panu Bogu jest wiadome. Dołącz do nas i przez 25 dni włącz się w modlitwę w intencji 25 mnichów, którzy każdego dnia stając przed Obliczem Królowej Polski, są, pamiętają i czuwają, by wiara, nadzieja i miłość, wypełniały nasze relacje i przyczyniały się do kształtowania ładu społecznego w naszej Ojczyźnie – zachęca prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej dr Artur Dąbrowski. (es)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe