Miasto nie gra czysto w sprawie Schroniska dla Zwierząt

  • 08.10.2020, 19:20 (aktualizacja 08.10.2020, 19:33)
  • Jarosław Mazanek
Miasto nie gra czysto w sprawie Schroniska dla Zwierząt KZ nr 41 z 9.10.2020
W czwartek rano adwokat Paweł Matyja spotkał się kolejny raz z przedstawicielami UM Zawiercie aby do dowiedzieć się, kiedy PUK Zawiercie podpisze wynegocjowaną wiele tygodni temu umowę przedłużenia dzierżawy terenu gdzie dziś jest Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu. Z tego co się dowiadujemy, można mówić o fiasku tych rozmów.

W jutrzejszym wydaniu Kuriera Zawierciańskiego piszemy o powołaniu Jacka Latko na stanowisko Prezesa PUK Zawiercie. Decyzję taką podjął Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski. W artykule w komentarzu redakcji zastanawiamy się, czy nowy prezes podpisze dawno już wynegocjowanie warunki dzierżawy gruntu gdzie jest schronisko. Przypomnimy, prezydent miasta przekazał tą działkę do PUK Zawiercie, której od kilku dni zarządza Jacek Latko. W artykule zastanawiamy się, jest to analiza naszej redakcji, jakie cele otrzymał od Łukasza Konarskiego J. Latko, który nie ma żadnego doświadczenia w pracy, do której został powołany. Zastanawiamy, się m. in. nad tym, czy Latko, skoro spółka PUK Zawiercie ma wreszcie nowego prezesa, podpisze wynegocjowaną przez prawników obu stron, z udziałem UM Zawiercie (w tym samego Konarskiego) nowej umowy. 

Wiemy jak skończyły się dzisiejsze rozmowy. Już na wejściu Latko powiedział, że "on tego nie podpisze". I na tym, można powiedzieć  "negocjacje" się skończyły. Formalnie strony dały sobie 2 tygodnie, choć nie wiadomo za bardzo na co. 

W KZ nr 41  z 9 października podejmujemy próbę zrozumienia, o co w tym chodzi. Warto poczytać. To wydanie KZ dostępne jest już jako wydanie elektroniczne na eprasa.pl

Jarosław Mazanek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nie dla SB
Nie dla SB 22.10.2020, 18:11
Przez kilkadziesiąt lat nikt nie potrafił wybudować schroniska w Zawierciu. Teraz patałachy chcecie przejąć coś co Zawierciu jest najlepsze? Coś w co ktoś włożył serce i dał dom bezdomnym zwierzętom ? Wasze niedoczekanie popaprańcy
Czytelnik
Czytelnik 09.10.2020, 12:36
👍👍👍👍 Bardzo dobra decyzja 👏👏👏👏
Ja
Ja 09.10.2020, 09:25
Z tego co wiadomo powszechnie to ten pan z zawierciańskiego mosiru od lat tam pracował, i w samorządzie też więc co tu ma wspólnego jego przeszłość, bodaj sprzed jak myślę 30 lat? Skoro się sprawdzał na stanowisku kierownika albo dyrektora to w czym jest problem? Redaktorze Mazanek, pan chce żyć przeszłością to pana sprawa, a normalni ludzie chcą żyć teraźniejszością by kształtować naszą przyszłość.
Obserwator
Obserwator 16.10.2020, 15:29
Jasne, przeszłość nie ważna. Może pałował albo donosił na Twojego ojca, może służył w ZOMO, ale dla Ciebie to nie ważne. Wstyd SBecy wracają!!! Brawo Panie Mazanek. Z zawierciańskich mediów nikt o tym nie napisał. Boją się? A wsdzyschy o tym wiedzą i wiedzieli od lat. Czyżby Pan oficer ma jakieś teczki?
Yeti
Yeti 09.10.2020, 05:39
Na zawiercianskie .pl była odpowiedz PUKu w sprawie przedłużenia umowy i jak dobrze pamietam była tam informacja, ze Zmuda nie zwrócił się pisemnie o przedłużenie umowy tylko chciał kupić ten teren. Wiec o co chodzi? Nie zwraca się na piśmie o przedłużenie do właściciela terenu a ma chłop jakieś żądania ? Nie wie chłop jak ma sprawę ogarnąć ? Czy musi zmienić papugę ?
Lokalny piesek
Lokalny piesek 09.10.2020, 05:09
Schronisko powinna prowadzić miejska jednostka, posiada własny grunt wraz z potrzebna infrastruktura ( jeszcze tylko trochę ponad 2 lata w użytkowania Zmudy). Będzie taniej dla mieszkańców .Brawo Panie Latko, trzeba dbać o finanse gminy a nie paść Pana Żmudę i jakaś fundacje z Myszkowa.
ABC
ABC 08.10.2020, 20:38
Jakakolwiek zmiana aktualnej umowy Zmudy z miastem , będzie zweryfikowana przez odpowiednie służby. Na pewno wszystko będzie w porządku ale kontrola jest najwyższa forma zaufania.
Janko Pisior
Janko Pisior 08.10.2020, 20:00
Brawo Panie Lattko, co to za przedłużanie umów na 3 lata przed ich zakończeniem. Zmuda to jakaś święta krowa? Jest szansa, ze piątka Kaczyńskiego zamknie temat Pana Zmudy i teren schroniska zgodnie z umowa wróci do PUKu. Puk poprowadzi schronisko dużo lepiej niż jakiś prywaciarz, prowadzący je dla zysku.
Psikuta bez s
Psikuta bez s 09.10.2020, 13:08
Najpierw PUK będzie musiał sobie to schronisko postawić, bo na podmiejskiej zostanie "***, *** i kamieni kupa".

Pozostałe