Zakażeni COVID w szpitalu w Myszkowie. 2 oddziały wstrzymały przyjęcia

  • 05.10.2020, 16:35
  • Jarosław Mazanek
Zakażeni COVID w szpitalu w Myszkowie. 2 oddziały wstrzymały przyjęcia
Od soboty 3 października Szpital Powiatowy w Myszkowie wstrzymał przyjmowanie pacjentów na oddziałach wewnętrznym i chirurgii ogólnej. Zakażenie Covid-19 wykryto u jednej z lekarek i u pielęgniarki z chirurgii. Informację potwierdził pełniący obowiązki dyrektora SP ZOZ Krzysztof Kułacz. Jutro mamy od dyrektora uzyskać więcej informacji o sytuacji w myszkowskim szpitalu powiatowym.

Zakażona koronawirusem ma być jedna pielęgniarka z chirurgii ogólnej i lekarska zatrudniona na oddziele wewnętrznym. W obu przypadkach -jak dowiadujemy się nieoficjalnie- źródło zakażenia może być "zewnętrzne". U jednej z tych osób jest to prawdopodobnie zakażenie od dziecka uczęszczającego do szkoły w Częstochowie, w drugim -zakażenie po wyjeździe wypoczynkowym. W piątek 9 X jak twierdzi jeden z lekarzy, z którymi rozmawialiśmy, mają być wykonywanie testy całego personelu medycznego: -Powiedziano mi, że w piątek będziemy wszyscy testowani. Moim zdaniem te zakażenia to efekt szkół. Dzieci przechodzą bezobjawowo, ale już my, rodzice, przenosimy zakażenie dalej. Sądzę, że raczej nie doszło do zakażenia pacjentów, gdyż my lekarze i pielęgniarki nauczyliśmy się już pracować z dużą ostrożnością -mówi anonimowo lekarz ze Szpitala Powiatowego w Myszkowie.

O sytuacji epidemicznej w myszkowskim szpitalu będziemy informować na bieżąco.

Jarosław Mazanek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe