MIESZKAŃCY ŁAZ MAJĄ SERCE DO POMAGANIA

  • 02.10.2020, 19:47
MIESZKAŃCY ŁAZ MAJĄ SERCE DO POMAGANIA
(Łazy) Na skwerze na Osiedlu Podlesie w Łazach ustawiono czerwone serce, w którym mieszkańcy będą zbierać plastikowe nakrętki. Ich recykling pomoże przekazywać pieniądze dla osób potrzebujących. Pomysłodawczynią akcji jest radna Edyta Wójcik. Inicjatywa realizowana jest we współpracy z Gminą Łazy oraz tutejszą Spółdzielnią Mieszkaniową.

W inauguracji akcji „Pomagamy sercem” uczestniczyli mieszkańcy, Edyta Wójcik, burmistrz Maciej Kaczyński oraz prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Łazach Damian Ociepka. Spotkanie plenerowe odbyło się przy ul. Częstochowskiej. Tutaj ustawiono duże, czerwone serce. Pojemnik jest symbolem akcji, a mieszkańcy mogą wrzucać do niego plastikowe nakrętki. Będą one poddawane recyklingowi, a zgromadzone z tego środki przekazywane będą na rzecz potrzebujących mieszkańców Łaz, w szczególności niepełnosprawnych.
- W naszej Gminie jest dużo osób, które potrzebują różnego rodzaju wsparcia. Jednym ze sposobów pomocy tym mieszkańcom jest akcja pn. „Pomagamy sercem”. Na skwerku na Osiedlu Podlesie we współpracy z Gminą Łazy oraz Spółdzielnią Mieszkaniową w Łazach ustawiliśmy czerwone serce, do którego każdy może wrzucać plastikowe nakrętki. W ten sposób na początek pomagamy Arturowi Stajndor, jednak na wsparcie czekają kolejne osoby. Zachęcam mieszkańców, aby zaangażowali się w akcję, która powstała w słusznym celu. Dziękuję Gminie Łazy oraz Spółdzielni Mieszkaniowej w Łazach, dzięki którym możemy realizować projekt – przekazała pomysłodawczyni akcji Edyta Wójcik.
Artur to mieszkający w Łazach chłopiec, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. - Obecnie chłopiec przechodzi zabiegi podawania toksyny botulinowej, jednak aby kuracja przyniosła efekty musi zostać poparta kosztownym specjalistycznym turnusem rehabilitacyjnym – przekazuje Urząd Miejski w Łazach.
Pierwsza partia plastikowych nakrętek odebrana została 23 lipca. Wspólnymi siłami mieszkańcom udało się zebrać prawie 80 kilogramów nakrętek. Środki na rzecz leczenia Artura można przekazywać za pośrednictwem Fundacji Blisko Ciebie, której jest podopiecznym. Informacje na temat Artura oraz innych potrzebujących, którym pomaga Fundacja można znaleźć na stronie internetowej www.fundacjabliskociebie.pl.
(es) Foto: UM Łazy

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe