ZDALNE NAUCZANIE W ZAWIERCIU I OGRODZIEŃCU

  • 02.10.2020, 11:29 (aktualizacja 02.10.2020, 14:52)
ZDALNE NAUCZANIE W ZAWIERCIU I OGRODZIEŃCU Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawierciu/Facebook
(Zawiercie, Ogrodzieniec) Dzisiaj i w poniedziałek nie odbywają się stacjonarne zajęcia w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Koronawirusa wykryto u jednego z nauczycieli pracujących w tej szkole. Zdalne nauczanie wprowadzono również w przedszkolu w Ogrodzieńcu. Przez dwa tygodnie do przedszkola nie będą uczęszczać dzieci z dwóch grup przedszkolnych z tej placówki. Tutaj również wykryto przypadek zakażenia koronawirusem.

We wtorek 29 września Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodzieńcu Katarzyna Romańska - Bujak poinformowała o wykryciu w przedszkolu zakażenia koronawirusem. W związku z tym zawieszono zajęcia stacjonarne dwóch grup przedszkolnych na dwa tygodnie – od 28 września do 9 października dzieci z grupy „Pszczółek” i „Skrzatów” przeszły na nauczanie zdalne. Koronawirusem zakażony jest jeden z pracowników przedszkola.

Nazajutrz późnym popołudniem Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski za pośrednictwem swojego konta na Facebooku przekazał, że z problemami związanymi z koronawirusem zmagają się trzy szkoły podstawowe na terenie miasta. W Szkole Podstawowej nr 5 jeden z nauczycieli zakażony jest koronawirusem.

- W dwóch innych szkołach zakażeni są członkowie rodzin dzieci. Przebywają oni obecnie w izolacji – czytamy w komunikacie prezydenta z 30 września. Łukasz Konarski dodał również, że „żaden uczeń z zawierciańskich szkół nie ma pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa”. - PPIS w Zawierciu nie zlecał testów w kierunku COVID- 19, o wykonaniu testów decyduje lekarz POZ – przekazała nam Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zawierciu Ewelina Sergiel-Błaszczyk.

W SP nr 5 zawieszono zajęcia stacjonarne w terminie 2-5 października (są to dwa dni nauki – piątek 02.10 i poniedziałek 05.10). Poinformowała o tym placówka w czwartek 1 października: - Nauczanie będzie odbywało się w trybie zdalnym. Prosimy aby 2 i 5 października uczniowie nie przychodzili do szkoły. Nie będą realizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Urząd Miasta, odpowiadając na pytania mieszkańców na Facebooku poinformował, że we wszystkich szkołach zostanie przeprowadzona dzisiaj (tj. w piątek, 2 października) dezynfekcja. - Jutro w każdej szkole zostanie przeprowadzona dezynfekcja (tam, gdzie odbywają się zajęcia - po ich zakończeniu). Jeżeli chodzi o badania, to wszyscy pracownicy, którzy mieli kontakt z nauczycielem, będą przebadani – zapewniało miasto 1 października po godzinie 17.00. Zawierciański sanepid nie komentuje tej kwestii, odsyłając nas do źródła informacji, czyli Urzędu Miejskiego. Do rzeczniczki prasowej UM wysłaliśmy pytania w tej sprawie.

Wspominane przez prezydenta Konarskiego problemy związane z koronawirusem ma Szkoła Podstawowa nr 2. Jeden z uczniów tej szkoły przebywa na kwarantannie. Obecnie nie ma to wpływu na pracę placówki. Informację taką na Facebooku opublikowała placówka.

W mediach pojawiają się informacje, że dwoma innymi szkołami z terenu Zawiercia, o których wspominał prezydent ma być SP 2 oraz SP 6. Zapytaliśmy o to zawierciański sanepid. Jak przekazuje E. Sergiel-Błaszczyk, w tych szkołach nie wykryto u nikogo zakażenia koronawirusem. Dwie osoby z jednej z tych szkół są na kwarantannie.

- Na kwarantannie przebywa 2 pracowników Zespołu Przedszkolnego w Ogrodzieńcu. Obowiązkową kwarantanną objęto 63 uczniów ze szkół powiatu zawierciańskiego oraz 30 dzieci z Zespołu Przedszkolnego w Ogrodzieńcu – poinformowała dzisiaj (tj. piątek, 2 października) Ewelina Sergiel-Błaszczyk. SP nr 5 w Zawierciu to jedyna szkoła, w której u nauczyciela wykryto koronawirusa. (es)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 02.10.2020, 20:29
Ale rodzice tych dzieci chodzą do pracy więc jaka to kwarantanna
Gosc
Gosc 02.10.2020, 15:26
A rodzice tych dzieci chodzą normalnie do pracy

Pozostałe