POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

  • 11.09.2020, 17:15
POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI
(Zawiercie) Z okazji Święta Policji obchodzonego 24 lipca w zawierciańskiej jednostce odbyła się uroczysta zbiórka. Podczas niej Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu insp. Jacek Kurdybelski wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Tydzień wcześniej, podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Katowicach Srebrne „Medale za długoletnią służbę” otrzymali komendanci ze Szczekocin i Łaz.

Święto Policji przypada 24 lipca. Tego dnia w 1919 roku powołano Policję Państwową. Po II wojnie światowej Policję zastąpiło MO, a święto Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa obchodzone było 7 października aż do 1989 roku. Policja ponownie została powołania w kwietniu 1990 roku, a pięć lat później dzień 24 lipca ustanowiono Świętem Policji.
Coroczne uroczystości są okazją do wręczenia funkcjonariuszom odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe. Podczas Święta Policji wręczane są również odznaczenia i wyróżnienia. To wyjątkowy dzień dla Policji, podczas którego do mundurowych kierowane są słowa uznania za ich codzienną pracę oraz wspominani są ci, którzy na służbie stracili życie.
W piątek, 24 lipca przed południem w Komendzie Powiatowej Policji w Zawierciu odbyła się uroczysta zbiórka. Najpierw Komendantowi insp. Jackowi Kurdybelskiemu złożono meldunek. Następnie szef zawierciańskiej jednostki przekazał wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym podziękowała za dobrą służbę. Nie zabrakło życzeń i gratulacji dla zawierciańskich policjantów.
Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe otrzymało 60 policjantów. Komendant pogratulował swoim podwładnym wyników, jakie osiągają i podziękował za trud, jaki wkładają w codzienną służbę.
- Podkreślił, że podziękowania należą się także rodzinom i bliskim mundurowych, którzy wspierają funkcjonariuszy i wykazują się często wyrozumiałością. Kolejne życzenia i gratulacje policjantom złożył Wicestarosta zawierciański Paweł Sokół, podkreślając, jak ważne zadanie, jakim jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu zawierciańskiego, spoczywa na ich barkach – relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu.
Tydzień wcześniej, 17 lipca Wojewódzkie Obchody Święta Policji odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Podczas katowickiej uroczystości dwóch funkcjonariuszy z terenu powiatu zawierciańskiego otrzymało medale przyznawane przez Prezydenta RP. Srebrnym „Medalem za długoletnią służbę” uhonorowani zostali Komendant Komisariatu Policji w Szczekocinach – podinspektor Krzysztof Bernacki oraz Komendant Komisariatu Policji w Łazach – nadkom. Grzegorz Migdał. 
(es) Foto: KPP Zawiercie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe