Wojewódzki Festiwal Piosenki dla Seniorów (on-line): JURA SENIOR FESTIVAL - PORĘBA 2020

  • 04.09.2020, 10:51
Wojewódzki Festiwal Piosenki dla Seniorów (on-line): JURA SENIOR FESTIVAL - PORĘBA 2020
(Poręba) Dzięki pozyskanej dotacji w ramach konkursu „Śląskie Lokalnie 2020", grupa Pasjonatów Aktywności Lokalnej działającej przy Stowarzyszeniu STUDIO ART w Porębie zorganizuje Wojewódzki Festiwal Piosenki dla Seniorów. W dniach 10-18 września, Poręba stanie się Wojewódzką Stolicą Piosenki dla Seniorów, a wszystko za sprawą Festiwalu „JURA SENIOR FESTIVAL". Wystarczy nagrać filmik z piosenką, dołączyć zdjęcie i kartę zgłoszenia i wziąć udział w Wojewódzkim Festiwalu Seniorów! Zgłoszenia trwają do 10 września 2020!

Festiwal skierowany jest do seniorów w wieku 50+. Do konkursu mogą zgłosić się soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne. Wystarczy wypełnić zgłoszenie, przygotować jedną piosenkę w języku polskim, nagrać ją za pomocą np. kamerki w telefonie, dołączyć zdjęcie i wysłać wszystko na adres e-mail: [email protected]

To druga edycja festiwalu. Ubiegłoroczna impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku, z uwagi na panującą sytuację związaną z COVID-19, festiwal odbędzie się w formie on-line, a gala laureatów zaplanowana jest „na żywo” w dniu 18 września 2020r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. Festiwal składa się z kilku etapów – w pierwszej kolejności uczestnicy wysyłają zgłoszenie, filmik z prezentacją muzyczną oraz zdjęcie (do 10 września 2020r, godz. 23.59), następnie zostaną wybrani półfinaliści, których oceni i wyłoni laureatów komisja Jury składająca się z gwiazd śląskiej sceny muzycznej:

- Mariusz Kalaga – polska piosenkarz i wykonawca estradowy, gospodarz programu „Przebojowe smaki Mariusza Kalagi".

- Grzegorz Poloczek – polski piosenkarz, satyryk, członek i autor tekstów kabaretu „RAK".

- Jacek Silski – polski piosenkarz, solista Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Głównym partnerem festiwalu jest Stowarzyszenie STUDIO ART w Porębie. Partnerami festiwalu są: Miasto i Gmina Poręba, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR" w Porębie, Rada Seniorów w Porębie. (red)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe