TRWA ZBIÓRKA NA POMOC DLA RODZINY Z PRADEŁ. WYBUCH GAZU ZNISZCZYŁ I PORANIŁ

  • 18.08.2020, 15:19 (aktualizacja 01.09.2020, 14:16)
  • Jarosław Mazanek
TRWA ZBIÓRKA NA POMOC DLA RODZINY Z PRADEŁ. WYBUCH GAZU ZNISZCZYŁ I PORANIŁ udostępnione przez rodzinę na pomagam.pl
8 sierpnia do tragedii doszło w Pradłach, gm. Kroczyce. Trzy osoby mocno ucierpiały w wyniku wybuchu gazu. Pisaliśmy o tym tragicznym wydarzeniu w artykule „Wybuch gazu wstrząsnął okolicą”. Teraz rodzina i przyjaciele poszkodowanych proszą o pomoc w zbieraniu środków na leczenie dla „wujka Piotrka, jego synka Sebastiana, wujka Janusza”. Wsparcie można wpłacać na pomagam.pl „leczenie dla rodziny po pożarze”. Organizatorem zbiórki jest Dawid Wasik. Cel zbiórki to zebranie 100.000 zł. Wg. stanu na dzień 1 września 2020 cel udało się osiągnąć w połowie. 649 osób wpłaciło na pomoc dla ofiar pożaru łącznie 49910 zł. Najwyższa wpłata od anonimowego darczyńcy to aż 1650 zł.

Dokładny opis zbiórki znajdziecie tutaj:

https://pomagam.pl/wybuch_gazu_pradla?fbclid=IwAR2AfbWw8hegsHr8TLWZi4xvHejx_0W2lwbRTvswaYOFntSCcjRXbCHj-T0

a nasz wcześniejszy artykuł:

https://www.kurierzawiercianski.pl/wiadomosci/4195,wybuch-gazu-wstrzasnal-okolica-3-osoby-ranne

W opisie zbiórki na pomagam.pl czytamy: Wujek Piotrek został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie, gdzie jest w śpiączce i walczy o życie. Jego stan jest bardzo ciężki, doznał poparzeń ciała w 95% II i III stopnia. Niestety jego drogi oddechowe również zostały poparzone.

Synek wujka - Sebastianek, który we wrześniu ma przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej został przetransportowany śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, jego poparzenia również są bardzo poważne. Lekarze poinformowali nas o konieczności wielu przeszczepów skóry i długiej rehabilitacji.

Warto wesprzeć poszkodowanych każdą kwotą. Oczywiście dzisiaj są pod opieką lekarzy, ich lecenie finansuje NFZ. Ale gdy ich stan się poprawi koszty dochodzenia do sprawności będą ogromne, i tych już niestety nasze państwo nie finansuje. Jak zresztą bardzo wielu innych potrzeb, choćby osób niepełnosprawnych. Rodzina z Pradeł będzie też potrzebowała wsparcia w odbudowie zniszczeń po pożarze, dlatego nasza redakcja w pełni popiera cele zbiórki.

Jarosław Mazanek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 18.08.2020, 15:42
Wpłacajcie choćby drobne sumy. I przestańcie promować tego Stanka od Nubii już każdy zapomniał o tej sprawie.

Pozostałe