Wypadek motocyklisty i młodych rowerzystów: LOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE ZABRAŁO NASTOLETNICH ROWERZYSTÓW DO SZPITALA

  • 19.08.2020, 14:34
  • Edyta Superson
Wypadek motocyklisty i młodych rowerzystów: LOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE ZABRAŁO NASTOLETNICH ROWERZYSTÓW DO SZPITALA
(Zdów) W połowie lipca w Zdowie doszło do wypadku drogowego. Prawą stroną drogi poruszały się dwie kolumny rowerzystów. Jeden z cyklistów zjechał w lewo, prosto pod jadący prawidłowo motocykl. W wyniku zderzenia, motocyklista uderzył w jeszcze jednego rowerzystę. Dwóch młodych chłopców w wieku 12 i 13 lat zostało zabranych przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Ligocie.

W środę, 15 lipca na drodze pomiędzy Zdowem i Bliżycami doszło do wypadku, w którym uczestniczyli motocyklista i dwóch rowerzystów w wieku 12 i 13 lat. Zdarzenie miało miejsce przed południem. Prawą stroną drogi jechały dwie kolumny rowerzystów. W pewnym momencie jeden z rowerzystów z drugiej kolumny zjechał na lewą stronę, wprost pod jadący prawidłowo motocykl. W wyniku zderzenia motocykl uderzył w drugiego rowerzystę. Jak informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu sierż. szt. Marta Wnuk, zarówno opiekunowie małoletnich, jak i 21-letni motocyklista z powiatu zawierciańskiego byli trzeźwi. Motocyklista nie odniósł obrażeń. Policjanci sporządzili na miejscu konieczną dokumentację, która pozwoli ustalić szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku.
Obaj chłopcy zostali zabrani przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Młodszy z rowerzystów miał otwarte złamanie ręki i liczne otarcia. Jego kolega miał złamany obojczyk i rękę oraz liczne otarcia. Obaj zostali przetransportowani do szpitala w Ligocie.
W czasie prowadzonych na miejscu zdarzenia działań droga była całkowicie zablokowana. W akcji uczestniczyła policja, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz straż pożarna – 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej i 2 jednostki OSP. Działania na miejscu zdarzenia prowadzone były przez ponad 3 godziny.

Foto: OSP Włodowice

Edyta Superson

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rower_fun
rower_fun 20.08.2020, 10:12
Szkoda, że jak zwykle tytuł nie mówi wprost, że to wina rowerzystów.....

Pozostałe