Historia pumy- Nubii: zrzutka.pl odblokowuje zbiórkę na „prawników”. TU MIESZKAŁY KOZY KONIE I... DZIECKO!

  • 14.08.2020, 09:36 (aktualizacja 14.08.2020, 09:40)
  • Jarosław Mazanek
Historia pumy- Nubii: zrzutka.pl odblokowuje zbiórkę na „prawników”. TU MIESZKAŁY KOZY KONIE I... DZIECKO!
Nowe fakty w sprawie pumy Nubii, której właścicielem był Kamil Stanek. Stanek ciągle prowadzi działania, których efektem miałoby być odzyskanie zwierzęcia. Decyzją Sądu Rejonowego w Zawierciu Stanek stracił prawa do Nubii, próbował się z nią ukrywać, ale zwierzę ostatecznie trafiło do ZOO w Chorzowie. W internecie ciągle prowadzone są akcje zmierzające do „ułaskawienia” Nubii. Zbierane są na ten cel pieniądze. A w kolejnych miastach w całej Polsce sympatycy Kamila organizują spotkania pod hasłem „Wsparcie dla Kamila Stanka i Pumy Nubi” Najbliższe, wg zapowiedzi internetowych ma się odbyć w najbliższą niedzielę w Warszawie. Akcja: Ułaskawienie Nubii- Warszawa. Plac Zamkowy godz. 12:30 i 16.00 W Myszkowie podobne o 17 przed MDK 16 sierpnia.

Skoro celem akcji, zbiorek pieniężnych sympatyków Kamila Stanka i Nubii jest staranie się o „ułaskawienie Nubii” (formalnie wniosek o akt łaski  składany do Prezydenta RP może dotyczyć Kamila, nie zwierzęcia) spytaliśmy jego obrońcę, adwokata Pawła Matyję, czy są prowadzone jakieś działania, przygotowania do złożenia do Kancelarii Prezydenta RP jakieś działania w tej spawie: -Na ten moment (rozmawiamy 5 sierpnia) nie są prowadzone żadne działania merytoryczne dotyczące ewentualnego ułaskawienia -mówi adw. Paweł Matyja.
Kamil Stanek osiągnął niedawno jeden sukces. Portal zrzutka.pl odblokował mu możliwość wypłaty środków w zbiórce, którą organizuje „na prawnika” ID: bbn8w6 po tym, jak przestawił dokumentację potwierdzającą, że faktycznie ma umowę na obronę prawną. Stanek musiał też dokładniej opisać na co zbiera, widać to w końcowej części opisu celu zbiórki. Pojawiły się tam jako cel zbiórki: dojazdy na wolontariat. Ale też… bieżące utrzymanie kóz i koni, dojazdy na spotkania w całej Polsce. 

Na portalu zrzutka.pl pojawiła się też kolejna zbiórka, „Fani Kamila i Nubii” (wge6ue) gdzie założyciel zbiórki Sebastian Tomczak chce zebrać 15 tysięcy, po prostu na środki do życia dla Kamila: „Ta zbiórka ma na celu zebranie funduszy na pomoc dla Kamila Stanka, który potrzebuje ich w swojej walce o odzyskanie ukochanego kota. Pieniądze są również potrzebne na cele bytowe ponieważ zawiłość sytuacji pozostawiła go bez środków do życia.” Zebrał 1824 zł do 5 sierpnia. Kilka dni temu zmienił się jednak organizator zbiórki. Nie jest to już Sebastian Tomczak, tylko Karolina Tomczak. Kim jest Sebastian Tomczak?  Na FB prowadzi grupę „zawierciańskie bezdomniaki”, na której organizuje różne akcje wspierające Kamila Stanka. Sam pisał, że ma trudną przeszłość, że „każdemu trzeba dać szansę”. Ponieważ Tomczak organizuje zbiórki pieniędzy, akcje publiczne, czytelnicy mają prawo do informacji, że S. Tomczak ma bogatą kartotekę policyjną, a na koncie m.in. pobyt w więzieniu. 
16 tys. ze zbiórki „na pomoc prawną” trafiło na konto ZOO

Pisząc o historii Pumy Nubii zwróciliśmy uwagę na mnogość publicznych zbiórek: czy to na pomoc prawną, albo budowę gospodarstwa na Jurze. Jedną zbiórkę „na pomoc prawną” ogłosił Dawid Kostempski, były Prezydent Świętochłowic. Gdy jak wielu nabrał podejrzeń, czy wszystko, co opowiada Kamil Stanek jest prawdą, zadeklarował, że zebranych 15.968 zł nie przekaże Stankowi, tylko do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie: „-Potwierdzam, pieniądze trafiły do ZOO, na utrzymanie Pumy-Nubii. Symboliczny czek przekazałem pani dyrektor ZOO Jolancie Kopiec w ostatnim dniu jej pracy.”
Dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego z początkiem sierpnia przeszła na emeryturę.
Nowe problemy Kamila S.: potrącenie pieszej i zarzut gróźb karalnych!

Kamil S. jest oskarżony o spowodowanie kolizji w której ucierpieć miała osoba piesza, kobieta, którą miał potrącić na przejściu dla pieszych. Akt oskarżenia w jego sprawie trafił już do Sądu Rejonowego w Częstochowie. 
Druga sprawa jest nowa. Dyrektor ZOO w Poznaniu Ewa Zgrabczyńska po słowach kierowanych pod jej adresem przez Kamila Stanka zdecydowała się złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Twierdzi, że Stanek w swoich wypowiedziach groził jej śmiercią, mówiąc,  że „zrobi to na swój sposób”, że „sprawa ta będzie miała ostateczne rozwiązanie”.  Poznańska policja w związku z tą sprawą zaproponowała ochronę dyrektor poznańskiego ZOO. Ta jednak odmówiła, ale złożyła wniosek o wydanie zakazu zbliżania Kamilowi Stankowi do niej, do ZOO w Poznaniu i pracowników ZOO. Mówi Ewa Zgrabczyńska: -Zawiadomienie o kierowaniu gróźb karalnych w stosunku do mnie złożyłam 24 lipca. Prokuratura w Poznaniu zdecydowała o przekazaniu sprawy do Prokuratury Rejonowej w Zawierciu, 28 lipca byłam już przesłuchiwana w tej sprawie, już na polecenie policji z Zawiercia. 
TU MIESZKAŁO DZIECKO!
Kamil Stanek od września 2016 mieszkał w domku letniskowym w Złożeńcu-Pustkowie w gminie Pilica. Blisko Ryczowa, który leży już w gminie Ogrodzieniec. Właściciel wynajął mu domek na rok, ale ponieważ Stanek za nic nie płacił, a domek zdewastował, od 2017 roku właściciel traktował go jak dzikiego lokatora, którego trudno się pozbyć. Po naszym artykule „Projekt Puma to wielkie oszustwo?” spojrzenie na historię Kamila i pumy-Nubii zmieniło się. Właściciel domku Paweł Komenda odzyskał nieruchomść. Zdjęcia które są ilustracją do dzisiejszego artykułu zostały wykonane po opuszczeniu domku przez Kamila Stanka i jego rodzinę. W obecności policji, która asystowała przejęciu domku. Na wiele rzeczy warto zwrócić uwagę, ale szczególnie na warunki w jakich trzymane były tu zwierzęta: kozy i konie. 70 cm obornika w czymś co udawało oborę lub stajnię. To prowizoryczna konstrukcja przykryta plandeką. Sklecony z byle czego wybieg dla pumy i psów. Dziurawy. Zwierzęta -czy to puma czy psy- bez problemu mogłyby ten „wybieg” opuścić. 
Zastanawiające jest łóżeczko, a raczej klatka dla dziecka. Zamykane od góry. Przed czym to łóżeczko-klatka miało chronić?

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (107)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
molly
molly 28.08.2020, 06:39
Bardzo prosze wlasciciela posesji, zeby pokazal zdjęcia przed wprowadzka Pana Kamila z rodzina. Zdjecia przy wyprowadzce w pospiechu nie sa miarodajne. Zakladam, ze nie mieli za bardzo czasu na ogarniecie obiektu po pakowaniu. Wrzuca sie zblizenia budynku, a ja chcialabym zobaczyc jak budynek wygladal przed.
Od redakcji: prośba nierealna, aby ktoś miał dokumentację sprzed 4 lat. Autor komentarza sam pisze, że "wyprowadzka w pośpiechu", więc tym bardziej wiarygodna, że stan po wyprowadzce pokazuje jak żyli, i jak zostawili obiekt. Sąsiedzi z którymi rozmawialiśmy (proszę nie żądać podania nazwisk i nr pesel) mówili, że kilka lat temu był to zadbany domek letniskowy. 
molly
molly 29.08.2020, 01:03
odp dla redakcji: taaa pewnie 4 lata temu to pałac był :) przecież widać, ze to ogolnie rudera okrutna, a ze balagan zostawiony na podworku to jak mniemam wyrzucane smieci z roznych katow :) prosze wejsc do pierwszego lepszego domu po wyprowadzce wlascicieli po sprzedazy, a czesto gesto niestety tak to wyglada.. znam temat, bo przepracowalam troche w nieruchomosciach... ludzie wyrywaja gniazdka, kible, wymontowywuja wszystko co sami dokupili do domu, taka niestety beznadziejna prawda.. natomiast nikt mi nie wmowi, ze byl to zadbany domek letniskowy, bo w 4 lata ani elewacja ani dach nie mogl ulec takiemu zniszczeniu... amen
Gosc
Gosc 20.08.2020, 12:33
Czy w Kurierze jest ktoś ponad Panem Jarosławem? Bo coś czuję, że będzie sprawa o zniesławienie. Już chyba ktoś próbował.
TN
TN 17.08.2020, 06:07
Pokażcie zdjęcia bezpośrednio przed wprowadzeniem się Kamila Stanka z rodziną i zaraz po wyprowadzce. Ile tam już nie mieszkają?
Co ma przeszłość pana Tomczaka do rzeczy poza robieniem sensacji?
Szefo
Szefo 18.08.2020, 13:17
W artykule jest napisane że zdjęcia zrobione zaraz po wyprowadzce w asyscie policji, i po co Ci zdjęcia przed chcesz powiedzieć że ten domek już tak wyglądał, śmieci leżały, klatka była wybudowana, zagroda z plandek dla koni i kóz też i oni tak w tym syfie żyli 3 lata? Czy raczej że to wszystko zrobili jak już się wyprowadził żeby go oczernić? , przecież są nagrania jak żona tego gościa nie chce wpuścić dziennikarzy na tą posesję jeszcze z lipca, bo on podobno twierdzi że zdjęcia zmanipulowane i że on już tam bardzo dawno nie mieszaka,
Przeszłość nie ma teoretycznie nic poza tym że traci się trochę wiarygodności, jeżeli ma się dość bogata kartotekę i pobyt w więzieniu na koncie, za nic tam ludzi nie wsadzają.
Gosc
Gosc 16.08.2020, 14:59
Lepiej wpłacić pieniądze rodzinie, która poparzyła się w Pradlach po wybuchu butli gazowej

https://pomagam.pl/wybuch_gazu…
D.L.K
D.L.K 15.08.2020, 11:13
Współczuję właścicielowi posesji.Tak zniszczyć, nie dbać.Może to było według myślenia na zasadzie "nie moje więc się nie przejmuję że robię brud itd.". W ogóle w takich warunkach mieszkać z dzieckiem to jest nie do pomyślenia.Można być biednym ale mieszkać czysto.Rozumiem że zwierzęta kosztują,ale jak się nie ma na ich utrzymanie to się nie powinno ich mieć.Grożby karalne,oskarżenie o potrącenie pieszego to coraz bardziej Kamil S. staje się barwną postacią.
Lokator
Lokator 19.08.2020, 21:21
W tej wiosce przecież wartość dzierżawy nieruchomości budowlanej 70m 2 miesięczny to ,,10 zł mies. Rocznie 120zl... ,,!
Gosc
Gosc 15.08.2020, 07:01
Kim jest żona tego faceta? Czy ona jest tak podporządkowana mężowi, że zgodziła się na takie warunki dla ich dziecka?? Mops nic nie wiedział?
Yvonn
Yvonn 14.08.2020, 18:47
Panie redaktorze, jestem zszokowana Pańskim zachowaniem! Czy tak trudno zrozumieć biedę? Tak Panu pewnie tak, bo od małego rodzice dali z siebie wszystko aby był Pan dziś tym kim jest. Znałam Ich bardzo dobrze, to byli dobrzy ludzie o wielkim sercu. Ciekawa jestem co by powiedzieli, gdyby to wszystko mogli skomentować.
Bardzo ale to bardzo mi przykro, że tak łatwo dał się Pan zmanipulować i to nie jest hejt w Pańskim kierunku ale takie moje, na prawdę małe przemyślenia.
Ona
Ona 02.02.2021, 18:40
No chyba, zeby zadbac onporzsdkw nie trzeba byc bogatym ?, poza tym za coś musieli ten alkohol kupić?! Jednym słowem "ch*jowa pani domu "
galla
galla 15.08.2020, 02:43
Yvonn, bieda nie jest równoznaczna z syfem i brudem. Nie trzeba mieć góry pieniędzy, żeby posprzątać i zadbać o czystość. Do tego wystarczy zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Tylko tyle. A jak ktoś jest brudasem, to nim pozostanie, nawet gdyby miał miliony na koncie. To kwestia mentalności, a nie stanu konta. A zostawić komuś w takim stanie posesję to szczyt chamstwa i bezczelności. I to pokazuje artykuł.
Dor
Dor 14.08.2020, 16:23
Nie potrafię zrozumieć, dlaczego on ciągle chodzi na wolności. To, co widać na zdjęciach wyraźnie wskazuje na znęcanie się nad zwierzętami, brak odpowiednich warunków życia dla małego dziecka, na filmie z jego ucieczki do lasu wyraźnie widać próbę dokonania rozboju za pomocą niebezpiecznego narzędzia (chcąc ukraść samochód groził nożem człowiekowi i wlókł przy tym na uprzęży tę biedną pumę), teraz potrącił człowieka na pasach - wielokrotnie na filmikach widać, jak prowadzi samochód nagrywając te swoje żenujące live'y i jednoczesnie żrąc. Taki biedny, zapracowany bezrobotny. Dlaczego wymiar sprawiedliwości nie reaguje? Czekają, aż on kogoś zabije?!
Mela
Mela 15.08.2020, 12:54
Potrącił kogoś na pasach? Nic nie słyszałam. Choć w sumie mało interesuje się tym psychopatą i może dlatego umknęła mi ta informacja.
Szefo
Szefo 14.08.2020, 15:12
Czekam na obrońców, niech pokażą ta cudowna i wielka woliere dla pumy, no chyba że nie wierzą ze oni tam mieszkali kilka lat?
Ilona w
Ilona w 14.08.2020, 12:18
Ale syfiarze. To jest tragedia doprowadzić czyjąś nieruchomość do takiej ruiny. I te góry śmieci. Szok.
Dana
Dana 14.08.2020, 10:29
Pan Jarosław mam nadzieje że nie ma żony bo trzecie zdjęcie od końca może sprawić mu problemy ;)

Pozostałe