MOJA KOMENDA W TELEFONIE

  • 23.07.2020, 17:27
MOJA KOMENDA  W TELEFONIE
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Policją przygotowało aplikację mobilną „Moja Komenda”. Ułatwia kontakt z dzielnicowymi oraz obiektami policyjnymi z terenu całego kraju. Baza danych jest cały czas aktualizowana. Narzędzie to zostało przygotowane w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Ma służyć przede wszystkim w sytuacjach, w których nie mamy do czynienia z bezpośrednim zagrożeniem zdrowia lub życia.

Aplikacja mobilna „Moja Komenda” dostępna na smart fony może pracować nie tylko w połączeniu z Internetem, ale również w trybie off-line. Pełna funkcjonalność jest widoczna przy dostępie do sieci. Aplikacja to baza danych. Znajdziemy w niej informacje o obiektach policyjnych oraz dane kontaktowe dzielnicowych z całej Polski. Jest aktualizowana na bieżąco i automatycznie. Aby ograniczyć transmisję danych, aktualizacji podlegają tylko te dane, które zostały zmienione.
„Moja Komenda” zapewnić ma użytkownikom szybki dostęp do informacji i umożliwić kontakt z każdym dzielnicowym, bez względu na to gdzie się znajdujemy. Ma ona służyć przede wszystkim tym osobom, które chcą skontaktować się z policjantami, by poinformować o sytuacji, w której nie mamy do czynienia z zagrożeniem życia i zdrowia. W przypadku pilnych i nagłych sytuacji zawsze należy dzwonić pod numer 112 lub 997.
- Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji o jednostkach Policji, jak i dzielnicowych. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie aplikacja sama odnajdzie najbliższy policyjny obiekt, wskaże trasę dojścia lub dojazdu. „Moja Komenda” umożliwia również wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym oraz podgląd siedziby jednostki w trybie „Street view” – wyjaśnia Policja.
Równie łatwo można za pomocą aplikacji wyszukać dzielnicowego – wystarczy wpisać miejscowość, ulicę i numer posesji. Można też wpisać imię i nazwisko dzielnicowego, z którym chcemy się skontaktować. 
(es) 
Grafika: policja.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe