XXI wiek? Powiat Zawierciański tkwi w XVIII-tym!

  • 17.07.2020, 05:21
  • JotM
XXI wiek? Powiat Zawierciański tkwi w XVIII-tym! Droga powiatowa Wygiełzów w stronę Lelowa. Nawet śladu niema, że ktoś próbował pach zamiatać
(gm. Irządze, Powiat Zawierciański) Czytelnik z gminy Irządze wysłał nam film i zdjęcia pokazujące jaki jest efekt sprzątania z piachu drogi powiatowej w Wygiełzowie. Przyznajemy, efekt mizerny.

-Mamy XXI wiek, a powiat zawierciański jest jeszcze w XVIII. Sprzątanie błota z pól na drodze w miejscowości Wygiełzów odbywało się łopatami i ręczną szczotką, oczywiście bezskutecznie. Taka prowizorka, aby tylko mieszkańcy się odczepili. Brak nadzoru i kpina, po co ta instytucja (Starostwo Powiatowe w Zawierciu lub Zespół Usług Wspólnych -przyp. red.- wcześniej istniała instytucja Zarząd Dróg Powiatowych, którą Rada Powiatu Zawierciańskiego na wniosek starosty G. Dorsa zlikwidowała). Powinni ściąć pobocza, i mechaniczną szczotką pozamiatać- pisze mieszkaniec Wygiełzowa do naszej redakcji.

Upewniamy się jeszcze o szczegóły, który to odcinek drogi, czy należy do gminy (Irządze) czy do Starostwa Powiatowego w Zawierciu.

-Droga 1114 S na Lelów w kierunku tzw. Folwarku- dodaje nasz Czytelnik. Sprawdziliśmy, to droga ujęta w Wykazie Dróg Powiatowych Powiatu Zawierciańskiego.

Od czytelnika otrzymaliśmy też zdjęcie pokazuje roboty drogowe (również w Wygiełzowie) pokazujące zaprawianie dziur w jezdni tzw. „padżerem”. Nawet nie wiemy co to jest, ale nie wygląda porządnie. Można powiedzieć „jaki starosta- taki powiat. Sugestia odnosząca się do tego, że Gabriel Dors rządzi nielegalnie, gdyż Rada Powiatu Zawierciańskiego uległa rozwiązaniu z mocy prawa. Tylko nie ma kto tego stwierdzić, wojewoda śląski nie chce.

Film jaki otrzymaliśmy od naszego Czytelnika pokazujący jak po „porządnie” pozamiatano drogę w Wygiełzowie można obejrzeć na kurierzawiercianski.pl (JotM)

JotM

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe