KIDÓW UHONOROWAŁ PAPIEŻA POLAKA

  • 29.06.2020, 16:57
  • Edyta Superson
KIDÓW UHONOROWAŁ PAPIEŻA POLAKA
(Pilica) W połowie stycznia br. Rada Miasta i Gminy w Pilicy przyjęła uchwałę, na mocy której działce w Kidowie nadano imię św. Jana Pawła II. Kilka miesięcy później odsłonięto tablicę informacyjno-pamiątkową. W miejscu, noszącym imię papieża Polaka znajduje się parking i plac rekreacyjny. Jest to również miejsce pamięci ofiar II wojny światowej.

Jak informuje gmina, najpierw o upamiętnienie postaci Jana Pawła II wnioskowali mieszkańcy Kidowa. W efekcie burmistrz przekazał Radzie Miasta i Gminy w Pilicy wniosek o nadanie jednej z działek imienia papieża Polaka. 17 stycznia bieżącego roku radni przyjęli stosowną uchwałę w tej sprawie.
Oficjalna uroczystość związana z nadaniem miejsca w Kidowie imienia św. Jana Pawła II odbyła się 17 maja, czyli w przededniu 100. rocznicy urodzin papieża. W kościele św. Mikołaja w Kidowie odbyła się msza święta. Przewodniczył jej ks. proboszcz Zbigniew Grzesiński.
Następnie wszyscy uczestnicy nabożeństwa – wśród nich burmistrz Artur Janosik, przewodnicząca RMiG Barbara Przybylik wraz z radnymi, sekretarz MiG Joanna Ślusarczyk oraz mieszkańcy – przeszli na działkę gminną. Jest ona przeznaczona na parking, plac rekreacyjny i miejsce pamięci ofiar II wojny światowej. Tutaj właśnie dokonano oficjalnego odsłonięcia tablicy informacyjno-pamiątkowej. Tablicę odsłonili: burmistrz Artur Janosik, przewodnicząca RMiG Barbara Przybylik, wiceprzewodniczący RMiG Wojciech Gamrot, Tomasz Karpała oraz sołtys Kidowa Robert Szelong. Ks. proboszcz Zbigniew Grzesiński poświęcił tablicę.
(es) Foto: UMiG Pilica

Edyta Superson

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe