54 nowe zakażenia i 112 kolejnych wyleczonych

  • 10.06.2020, 16:10
Kolejny dzień bez zakażeń Covid-19 w powiatach myszkowskim i zawierciańskim -informują służby prasowe Wojewody Śląskiego.

Kolejni mieszkańcy ulegli zakażeniu Covid-19: 8 mieszkańców Rybnika (najstarszy 79, najmłodszy 11 lat), 3 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (2 kobiety: starsza i w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku), mieszkaniec Tarnowskich Gór w sile wieku, 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 82, najmłodszy 7 lat), 7 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 56, najmłodszy 3 lata), 2 mieszkanki powiatu żywieckiego (dziecko i w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), 11 mieszkańców Żor (najstarszy 67, najmłodszy 14 lat), mieszkanka Raciborza w sile wieku, 2 mieszkanki powiatu wodzisławskiego (młoda i w średnim wieku), mieszkaniec w sile wieku, starsza mieszkanka Gliwic, 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (w średnim wieku i w sile wieku), 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 93, najmłodszy 24 lata), 3 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku) oraz mieszkanka Kłobucka w średnim wieku.
 

Łącznie mamy 10156 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem -informuje biuro prasowe Wojewody Śląskiego.
 

112 kolejnych osób wyzdrowiało. Tylko jedna z nich wymagała leczenia szpitalnego pod opieką lekarzy, pozostali dochodzili do zdrowia pod nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy ozdrowieniec ma 76 lat i mieszka w Bytomiu, najmłodszy ma kilka tygodni i również jest mieszkańcem Bytomia. W sumie w województwie śląskim jest 2580 ozdrowieńców, z czego blisko 1500 to górnicy.


Obecnie wykryto zakażenie u blisko 5,3 tys. górników. Do końca tego tygodnia planowane jest blisko 17 tys. kolejnych badań przesiewowych. Dziś trwa testowanie pracowników kopalni: Ziemowit, Marcel, Jastrzębie – Bzie, Borynia i Bolesław Śmiały – łącznie 4 tysiące badań. Jutro do tych zakładów górniczych dochodzi KWK Bolesław Śmiały – w sumie także pobieranych będzie kolejne 4 tys. próbek.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe