ZMARŁA PIELĘGNIARKA Z ZAWIERCIAŃSKIEGO SZPITALA

  • 23.05.2020, 13:59
  • Edyta Superson
ZMARŁA PIELĘGNIARKA Z ZAWIERCIAŃSKIEGO SZPITALA
(Zawiercie) We wtorek 5 maja przed południem Szpital Powiatowy w Zawierciu przekazał tragiczną wiadomość o śmierci jednej z pielęgniarek, która pracowała w lecznicy. Kobieta zmarła z powodu zakażenia koronawirusem, zakaziła się najprawdopodobniej w miejscu pracy, w szpitalu. 5 maja Szpital Powiatowy w Zawierciu wydał oświadczenie, w którym poinformował o śmierci p. Doroty Gołuchowskiej. Była pielęgniarką w tutejszej lecznicy.

- Była osobą w pełni oddaną pacjentom. W trudnym i niebezpiecznym czasie pandemii z zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki, zawód pielęgniarki postrzegając nie tylko jako pracę, ale także powołanie do pomocy drugiemu człowiekowi. Pełna empatii i ciepła, ciesząca się sympatią i uznaniem współpracowników, którzy zawsze mogli liczyć na jej pomoc i wsparcie – przekazał Szpital, czyli jak się domyślamy, jego dyrektor, w komunikacie na facebook. Szpital ujawnił też nazwisko zmarłej pielęgniarki co nie wszystkim się spodobało. 
Kobieta zakażona koronawirusem była najpierw leczona w Zawierciu. Do Wrocławia w stanie bardzo ciężkim. Dlaczego? Jak wyjaśnia Szpital, p. Dorota leczona była w ośrodku o wyższym stopniu referencyjności i możliwościach terapii, których zawierciański szpital nie mógł wdrożyć. 
Śmierć pielęgniarki z zawierciańskiego szpitala to straszna wiadomość nie tylko dla najbliższych zmarłej, ale również dla współpracowników ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu oraz mieszkańców. -Śmierć Pani Doroty pogrążyła nas w głębokim żalu. Jest to ogromna strata dla całej naszej społeczności – poinformował zawierciański Szpital. Jednak w sprawie jej leczenia w zawierciańskim szpitalu i okoliczności zakażenia w miejscu pracy jest coraz więcej znaków zapytania. Z redakcją Kuriera Zawierciańskiego kontaktują się kolejne pielęgniarki, opowiadając coraz bardziej zatrważające historie. Będziemy stawiać wiele kolejnych bardzo niewygodnych pytań dyrekcji szpitala, o warunki, w jakich pielęgniarki pracują,  i zasady leczenia, gdy pielęgniarka staje się pacjentką. 

Edyta Superson

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe