Zdjęli piosenkę Kazika. Zamordyzm PiS gorszy niż ten z PRL

  • 17.05.2020, 12:22 (aktualizacja 17.05.2020, 12:32)
  • Jarosław Mazanek
Zdjęli piosenkę Kazika. Zamordyzm PiS  gorszy niż ten z PRL
Zniknęła radiowa Lista Przebojów Trójki Marka Niedźwieckiego po tym, jak pierwsze miejsce w liście zajęła piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” satyryczny utwór o wizycie posła Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu, specjalnie dla niego otworzonego, podczas gdy zwykłych obywateli obowiązywał zakaz wstępu na zamknięte cmentarze. Po usunięciu LP3 zrezygnował z pracy w Trójce Marek Niedźwiecki. Bojkot radia ogłaszają kolejni artyści. Dawid Podsiadło nie chce by taka Trójka grała jego utworzy, współpracę z radiem zrywa ORGANEK

Powody wykasowania listy przebojów tłumaczyła Prezes Polskiego Radia: „Podczas elektronicznego głosowania została wprowadzona piosenka spoza listy i doszło do ingerencji w kolejność utworów. Wskutek tego wynik końcowy nie odzwierciedlał głosowania słuchaczy - mówi szefowa Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. - W tej chwili będziemy sprawdzać, czy nastąpiło to w wyniku błędu informatycznego, czy też była to ingerencja z zewnątrz. Z pewnością ta sprawa zostanie dogłębnie zbadana i wyjaśniona i wtedy będzie można podjąć decyzję co do ewentualnych kolejnych działań: albo w zakresie systemu informatycznego, albo ewentualnych kroków prawnych - dodała.

 

Długa byłaby lista dziennikarzy i artystów którzy odeszli z Trójki od czasu jak rządzi PiS. Szczerze mówiąc, powinni odejść wszyscy już dawno. Pisałem już o tym we wrześniu 2019, w z założenia prowokacyjny tekście, że choć to własna decyzja każdego, ale czy już nie czas odejść z trójki? To pytanie kierowałem wtedy do Wojciecha Mana.

https://www.gazetamyszkowska.pl/wiadomosci/5922,panie-wojtku-czy-panu-nie-wstyd

Minęło trochę czasu, okoliczności narastały i również Wojciech Mann odszedł z Trójki.

Mamy nową Trójkową aferę, kolejny etap niszczenia stacji przez rządzących, więc odchodzi Marek Niedźwiecki po „unieważnieniu” jego ostatniej Listy przebojów. Czy usunięcie piosenki Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, a właściwie usunięcie Listy przebojów Trójki z piosenką, która listę wygrała przeleje szalę goryczy i wywoła bunt szerszy, niż tylko polegający na odchodzeniu z radia wartościowych dziennikarzy? Kazika i w większości -byłych- dziennikarzy Trójki coraz głośniej zaczynają wspierać inni artyści, niektórzy politycy (nawet PiS-u!) "Zdejmowanie informacji o wygranej piosenki Kazika, jest albo przejawem głupoty albo czyjejś złej woli" -napisał na Twitterze europoseł PiS Joachim Brudziński. Brudziński jest niegłupim politykiem i wie, że śmieszność w jaką wchodzi PiS jest w tej sytuacji bardzo groźna dla tej formacji, zwłaszcza po wpadce rapera Andrzeja Dudy. To tym też wkrótce w inny tekście, gdyż raperski występ prezydenta ma bardzo ważny, lokalny „zawierciańsko-myszkowski” wątek. To właściwie główny wątek tekstu który ukaże się wkrótce.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jarosław Mazanek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe