PLAN NA SPORT

  • 07.05.2020, 13:44
Rząd ogłosił kolejne etapy znoszenia obostrzeń, tym razem związanych ze sportem. Na informacje o tym, kiedy wprowadzony zostanie drugi etap zmniejszania ograniczeń dotyczących gospodarki i kultury wszyscy czekają z niecierpliwością. Przypomnijmy, chodzi o otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych z ograniczeniami oraz otwarcie niektórych instytucji kultury – bibliotek, muzeów i galerii sztuk. Póki co pojawił się harmonogram powrotu do „normalności sportowej”.

Po majówce, od poniedziałku 4 maja otwarte zostaną niektóre obiekty sportowe. 29 maja ruszy piłkarska ekstraklasa, a 12 czerwca żużlowa ekstraliga. Z Ośrodków Przygotowań Olimpijskich w Spale i Wałczu będą mogli korzystać sportowcy, którzy przygotowują się Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Pierwszy etap powrotu do sportu już za nami – objął on indywidualne trenowanie i uprawianie sportu w lasach i parkach. Drugi etap zaplanowano na 4 maja, kiedy otwarte zostaną niektóre obiekty, z których będzie mogło korzystać maksymalnie 6 osób– między innymi stadiony, boiska szkolne i wielofunkcyjne, pola golfowe, ośrodki jeździeckie i otwarte obiekty (strzelnice, tory gokartowe, łucznicze, wrotkarskie, rolkowe).
Do 2 osób będzie można korzystać z infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów wodnych (kajak, łódka, rower wodny), z kolei z otwartych i półotwartych kortów tenisowych korzystać będą mogły 4 osoby na jeden kort.
Nadal obowiązuje zachowanie bezpieczne dystansu pomiędzy ludźmi, obowiązek zasłaniania twarzy, ograniczenia w liczbie osób, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego z wyjątkiem toalety, dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowa dezynfekcja rąk dla osób, które wchodzą i wychodzą z obiektu.
W trzecim etapie wracania do sportowej normalności sześcioosobowe grupy będą mogły trenować w sportach zawodowych, otwarte zostaną kolejne ośrodki sportowe dla olimpijczyków i zawodowców. Czwarty etap obejmie otwarcie klubów tanecznych, fitness, basenów, siłowni, kręgielni, parków trampolin, skateparków, ścianek wspinaczkowych i innych. Dozwolone zostaną też imprezy sportowe na otwartej przestrzeni do 50 osób bez udziału publiczności. (es)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe