SPŁONĘŁO 6 HEKTARÓW POSZYCIA LEŚNEGO

  • 26.04.2020, 14:52
  • Edyta Superson
SPŁONĘŁO 6 HEKTARÓW POSZYCIA LEŚNEGO UMiG Ogrodzieniec Spaleniu uległ teren o powierzchni 6 hektarów
(Ryczów, gm. Ogrodzieniec) Przed tygodniem w Ryczowie spłonęło ponad 6 hektarów poszycia leśnego. Prawdopodobnie było to podpalenie. Gmina apeluje do sprawców podpaleń o opamiętanie. Co roku apele do mieszkańców wystosowuje również Straż Pożarna. Niestety do wielu osób wciąż nie dociera to, że wypalanie traw i podpalanie lasów przynosi tylko szkody i jest bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.

W nocy z czwartku na piątek przed Wielkanocą (5/6 kwietnia) w Ryczowie miał miejsce pożar lasu. Ogień strawił teren o powierzchni 6 hektarów. Strażacy zakończyli akcję gaśniczą krótko przed 4.00 rano.
- Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie, dlatego apelujemy do winowajców o opamiętanie. Strażacy w okresie epidemii mają bardzo dużo pracy. Pozwólmy Im na moment odetchnąć od ogromu obowiązków – apeluje Urząd Miasta i Gminy w Ogrodzieńcu. 
(es)  Foto: UMiG Ogrodzieniec

Edyta Superson

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe