W Myszkowie i Żarkach współpracują „przy rowerach”

  • 01.04.2020, 08:00
  • Edyta Superson
W Myszkowie i Żarkach współpracują „przy rowerach”
(Myszków, Żarki) W tym roku uruchomiony zostanie pilotażowy system rowerów miejskich wspólnie realizowany przez Myszków i Żarki. Rowery będzie można wynająć w kilku miejscach w Myszkowie i Żarkach. Jednorazowo będzie można wynająć rower na maksymalnie 12 godzin. Ci, którzy przekroczą dozwolony czas, będą musieli zapłacić 200 złotych.

Byłoby ciekawie, gdyby system objął też Zawiercie, propagandowo nazywane „Bramą na Jurę”. Czy samorząd Zawiercie podejmie współpracę?
System ma działać od 1 maja do końca sierpnia. Funkcjonować będą cztery stacje. Każda z nich będzie miała terminal z panelem informacyjnym i sterującym oraz 12 stojaków rowerowych i 8 rowerów.
Za system rowerów miejskich odpowiadać będzie Urząd Miasta i Gminy Żarki. Rowerowy pomysł został poparty przez radnych powiatowych, myszkowskich oraz żareckich.
- W zapytaniu wyłoniono wykonawcę. Zgłosiła się jedna firma Nextbike Polska S.A. i to ona zrealizuje zadanie za kwotę 157.440,00 zł – informuje burmistrz Żarek Klemens Podlejski.
Koszty systemu zostaną opłacone przez gminy Myszków i Żarki oraz przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie.
W Myszkowie i Żarkach funkcjonować będą łącznie cztery stacje rowerowe. Sprzęt będzie można wypożyczyć w Żarkach na Nowym Rynku przy przystankach oraz w Leśniowie na terenie Turystycznej Frajdy. Z kolei w Myszkowie stacje będą umiejscowione przy dawnym dworcu PKS oraz w obrębie Dotyku Jury.
Zarejestrowani rowerzyści będą mogli korzystać z miejskich rowerów przez całą dobę. W ramach systemu będzie działać strona internetowa, moduł rejestracyjny oraz całodobowe biuro obsługi klienta.
Jedna osoba będzie mogła wypożyczyć rower na maksymalnie 12 godzin. Do 30 minut pojeździmy za darmo. Chcąc wypożyczyć rower do godziny trzeba będzie zapłacić złotówkę. Jazda do dwóch godzin kosztować będzie 2 złote, do trzech godzin – 3 złote, do czterech godzin (i za każdą kolejną godzinę) – 4 złote. Jeśli przekroczymy dopuszczalny czas wypożyczenia roweru (12 godzin), zapłacimy za to 200 złotych. 
(es) Foto: UMiG Żarki

Edyta Superson

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe