Harcerze organizują pomoc dla potrzebujących

  • 15.03.2020, 19:14
  • Jaroslaw Mazanek
Harcerze organizują pomoc dla potrzebujących
Na Facebooku harcerze z powiatu zawierciańskiego organizują się, żeby pomagać osobom w trudnej sytuacji, w związku z koronawirusem. Zrobią zakupy osobie starszej, zajmą się dzieckiem, jeżeli np. jesteś pracownikiem służby zdrowia, niezbędnym w szpitalu.

Widzialna ręka- brawo harcerze z Zawiercia!
Harcerze z Hufca Ziemi Zawierciańskiej pokazują nam najlepszą stronę człowieczeństwa. W czasach, gdy wszyscy ograniczamy aktywność, zostajemy w domu z powodu zagrożenia koronawirusem oferują pomoc w opiece, zakupach, opiece nad dziećmi pracowników służby zdrowia. W Kurierze Zawierciańskim będziemy takie postawy pokazywać i propagować. Epidemia wymaga rozsądku, współdziałania, ale też wzajemnej pomocy. Zwłaszcza udzielania pomocy osobom z grup ryzyka.

Komendant Hufca ZHP Ziemi Zawierciańskiej pisze: Czuwaj. Ruszamy z naszą inicjatywą realnego działania w czasie kryzysu. Nasi PEŁNOLETNI instruktorzy którzy zgłosili się do inicjatywy organizują pomoc osobom starszym w postaci robienia zakupów i załatwiania innych najpilniejszych potrzeb. Dla pracowników służby zdrowia możemy zaoferować pomoc w domowej opiece nad dziećmi w czasie pełnienia ich obowiązków w pracy. Ponadto organizujemy i administrujemy grupę @Widzialna Ręka - Zawiercie na której mieszkańcy naszego regionu mogą wymieniać się propozycjami udzielenia pomocy i prośbami o tą pomoc. (angażujemy harcerzy nieletnich do tej akcji, mogą działać zdalnie!) Oprócz tego organizujemy "domowy program" #zostańwdomu dla naszych harcerzy, który równie dobrze może być wykorzystywany w opiecie nad dziećmi nie będącymi harcerzami! (tutaj też działają harcerze nieletni) O ile uznacie Państwo, że inicjatywa jest godna pomocy i zaangażowania prosilibyśmy o pomoc w jej ropromowaniu. Tutaj chodzi o realną pomoc w dobie kryzysu. Więcej informacji na fanpageu Hufca Ziemi Zawierciańskiej lub pod numerem 602672459 (w razie czego sms, oddzwaniam) Czuwaj! Komendant Hufca phm  Michał Wnuk

Z harcerzami  można się kontaktować przez FB, jest też telefon kontaktowy do phm Michała Wnuka 602672459.  Będziemy o tym inoformować, gdy będzie wiadomo, jakie formy pomocy są najbardziej potrzebne.

Grupę znaleźć można wpiszując w wyszukiwarkę FB hasło: Widzialna Ręka Zawiercie (red)

 

Jaroslaw Mazanek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe