piątek, 19 kwietnia 2024 12:37
Przeczytaj!

PORAŻKA JURAJSKICH RYCERZY PO TIE-BREAKU

Siatkówka, PlusLiga Aluron Virtu CMC Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:21, 21:25, 22:25, 25:17, 13:15) (Zawiercie) W piątek 6 marca siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie podejmowali we własnej hali drużynę Asseco Resovia Rzeszów. Był to mecz dwudziestej trzeciej kolejki PlusLigi. Po zaciętym spotkaniu siatkarze Aluronu musieli uznać wyższość gości z Rzeszowa przegrywając u siebie 2:3.

Siatkówka, PlusLiga

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:21, 21:25, 22:25, 25:17, 13:15)

Ambicji nie brakowało siatkarzom Aluronu Virtu CMC w meczu z Asseco Resovią Rzeszów, jednaj to goście z Rzeszowa wyjechali z Zawiercia z dwoma punktami na koncie. W pierwszych akcjach meczu Nikołaj Penczew został zablokowany przez Zbigniewa Bartmana. Po chwili jednak przełamał się posyłając dwa asy, a gdy kolejnego dołożył Piotr Lipiński, gospodarze prowadzili już 9:3. Rzeszowianie zdobyli 4 punkty w serii i set zaczął się na nowo. W drugiej połowie partii Jurajscy Rycerze lepiej przyjmowali ataki rywali, niesamowitą piłkę skończył Mateusz Malinowski, posłał następnie rakietę zza 9 metra i gospodarze wrócili na pięciopunktowe prowadzenie, której nie oddali już do końca seta.
Drugi set rozpoczął się od prowadzenia 3:0 dla Asseco Resovii. Gdy Jurajscy Rycerze tylko odrabiali straty, to za chwilę rywale znowu odskakiwali dzięki skutecznym blokom. Gospodarze ponownie rzucili się do pogoni i doszli rywali na zaledwie punkt, a duży wkład w tym miał Mateusz Malinowski dobrze wprowadzając piłkę do gry. Przy stanie 20:21 po dość długim kontakcie z piłką Nicolas Marechal wepchnął ją za blok, ale arbiter nie odgwizdał błędu. Na zagrywkę zadaniowo wprowadzony został Kawika Shoji, który posłał dwie bomby ustalając wynik seta.
Po przerwie rzeszowianie kontynuowali dobrą grę w ataku i bloku, na co Aluron Virtu CMC był kompletnie bezradny tracąc do rywali 8 punktów. Jurajscy Rycerze po raz kolejny pokazali, że nigdy nie składają broni i przy trudnych zagrywkach Marcina Walińskiego, już z Grzegorzem Boćkiem i Arashem Dosanjhem na boisku, zmniejszyli straty tylko do punktu. Jednak końcówka partii należała do Asseco Resovii, która wygrała trzeciego seta do 22.
Czwarty set zaczął się wyśmienicie dla Aluronu. Dominik Kwapisiewicz zaczął seta w takim samym składzie, co w końcówce poprzedniego. Okazało się to być strzałem w dziesiątkę, bo momentalnie zrobiło się 5:0. Taki początek partii ustalił przebieg całego seta. Na zagrywce tym razem zadaniowo pojawił się Malina i zrobił to, co robi najlepiej, czyli posłał asa, a następnie dwie niezwykle trudne zagrywki, po których Aluron Virtu CMC stawiał skuteczne bloki. Siatkarze Aluronu skutecznie blokowali i byli groźni na zagrywce, dzięki temu wygrali różnicą aż 8 punktów.
Tie-break był najbardziej wyrównany ze wszystkich partii, ale po udanym bloku to Asseco Resovia zmieniała strony przy wyniku 8:6. Po zmianie stron Asseco Resovia uruchomiła blok i zagrywkę i objęła trzypunktowe prowadzenie, której nie oddali już do końca meczu wygrywając 15:13, a w całym meczu 3:2.
W środę 18 marca siatkarzy Aluronu Virtu CMC Zawiercie czeka wyjazdowy mecz z Treflem Gdańsk.