piątek, 29 marca 2024 12:14

Drużyny z Kielc pokonane

Piłka ręczna PGE Vive II Kielce - Viret CMC Zawiercie 26:30 (11:14) NLO SMS II Kielce - Viret CMC Zawiercie 28:30 (12:17) (Zawiercie) W ubiegłym tygodniu szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie rozpoczęli rywalizację w grupie mistrzowskiej II ligi piłkarzy ręcznych. W pierwszym meczu rozgrywanym w środę 4 marca wygrali na wyjeździe z PGE Vive II Kielce 30:26, a cztery dni później ponownie w meczu wyjazdowym ograli NLO SMS II Kielce 30:28.

Piłka ręczna

PGE Vive II Kielce - Viret CMC Zawiercie 26:30 (11:14) NLO SMS II Kielce - Viret CMC Zawiercie 28:30 (12:17)
W pierwszym meczu grupy mistrzowskiej piłkarze  Viretu CMC Zawiercie wygrali na wyjeździe z PGE Vive II Kielce. Po dwóch trafieniach Sergiusza Zagały oraz bramkach Kacpra Cegłowskiego, Damiana Kaprala i Mateusza Czapli prowadzili po 6 minutach 5:0. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało, a w 20 minucie Damian Radomski z Kielc doprowadził do remisu 9:9. A na przerwę zawiercianie schodzili prowadząc 14:11. Druga połowa to wymiana ciosów z obu stron. Wynik oscylował wokół remisu. W 40 minucie gospodarzy pierwszy raz w tym meczu wysunęli się na prowadzenie 18:17. Jak się później okazało było to pierwszy i ostatni raz w tym meczu. Sytuacja była jasna dopiero w ostatnich 10 minutach, a spory wkład w końcowy sukces mieli Kapral oraz Artur Makaruk.

W drugim meczu grupy mistrzowskiej rozgrywanym w niedzielę 8 marca podopieczni Mariusza Szczygła rozegrali na wyjeździe z NLO SMS II Kielce. To nie był spacerem, ale wszyscy w Zawierciu się tego spodziewali. W barwach gospodarzy wystąpił wychowanek Viretu i reprezentant Polski juniorów Damian Domagała, który w tym meczu zdobył 2 bramki. Po 10 minutach gdy trafił Dawid Ruhnke kielczanie prowadzili już 6:2. Szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie zabrali się jednak za odrabianie strat. Po 5 minutach dzięki trafieniom Marcina Kurzawy i Kacpra Cegłowskiego - zawiercianie wyszli na prowadzenie 8:7, które udało się jeszcze powiększyć w końcówce pierwszej połowy do wyniku 17:12. Po zmianie stron ambitni gospodarze byli bardzo blisko odrobienia kilku bramek straty. Zbliżyli się na dystans jednego trafienia, ale na więcej nie pozwolił im Filip Jarosz. W samej końcówce bardzo ważną bramkę zdobył Paweł Wójcik i to Viret CMC wygrał 30:28 w drugim meczu grupy mistrzowskiej.
W najbliższą niedzielę 15 marca o godzinie 15:00 VIRET CMC Zawiercie podejmie we własnej hali MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec.