POWIATOWE ELIMINACJE KONKURSU POŻARNICZEGO

  • 21.03.2020, 00:00
  • Jaroslaw Mazanek
POWIATOWE ELIMINACJE KONKURSU POŻARNICZEGO
(powiat zawierciański) Podsumowano powiatowe eliminacje ogólnopolskiego konkursu plastycznego. Tematem prac były pożary i sposoby zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom. Uczniowie, którzy brali udział w artystycznych zmaganiach podzieleni zostali na pięć grup wiekowych.

(powiat zawierciański) Podsumowano powiatowe eliminacje ogólnopolskiego konkursu plastycznego. Tematem prac były pożary i sposoby zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom. Uczniowie, którzy brali udział w artystycznych zmaganiach podzieleni zostali na pięć grup wiekowych.
Podsumowanie powiatowych eliminacji odbyło się we wtorek, 18 lutego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zawierciu. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom” nagrodzono: w kategorii przedszkolaków pierwsze miejsce zajęła Lena Majka z Pilicy. Drugie miejsce zajęła Natalia Pasierb z Włodowic, a trzecie zajął Kacper Stemplowski z Kroczyc.
Wśród nieco starszych uczniów z klas I-III szkół podstawowych najwyżej oceniono pracę Malwiny Wagi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzwono-Sierbowicach. Zaraz za nią uplasowała się Oliwia Luboń ze Szkoły Podstawowej w Ryczowie, a trzecie miejsce zajął Alan Włoch ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach.
W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Bogusz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy, drugie Wiktoria Bednarz ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach, a trzecie Borys Kijas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy.
Wśród najstarszych uczniów ze szkół podstawowych najlepsza okazała się praca Patrycji Bryk z SP w Pradłach. Kolejne dwa miejsca w tej kategorii zajęli Seweryn Żyła z SP nr 1 w Pilicy oraz Nicola Bielecka z SP nr 1 w Pilicy.
Najstarszą grupę wiekową stanowili uczniowie szkół ponadpodstawowych. Wśród nich pierwsze miejsce zajęła Julia Szczepka, drugie Weronika Witkowicz, a trzecie Kamila Bartos.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, które przekazali im Krzysztof Szlachta ze Starostwa Powiatowego w Zawierciu, mł. bryg. Łukasz Osikowicz – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zawierciu oraz druhowie: Mieczysław Skręt i Czesław Pantak z Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zawierciu.
Organizatorem konkursu na szczeblu powiatowym było Starostwo Powiatowe w Zawierciu oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zawierciu. Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe noty w eliminacjach powiatowych wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. 
Edyta Superson
 Foto: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Jaroslaw Mazanek

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe