ORKIESTRA ZŁAPAŁA WIATR W ŻAGLE

  • 24.01.2020, 08:20
  • Tomasz
ORKIESTRA ZŁAPAŁA WIATR W ŻAGLE
(powiat zawierciański) Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierano pieniądze na urządzenia dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Celem, który przyświecał wszystkim zaangażowanym w organizację Finału i wspierającym coroczną zbiórkę były najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze w medycynie zabiegowej. Sztaby w powiecie zawierciańskim dołożyły wszelkich starań, by niedzielny Finał przyciągnął jak najwięcej mieszkańców. W sumie w całym powiecie zebrano ponad 269 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie szczodrość mieszkańców, wsparcie sponsorów, zaangażowanie wolontariuszy i ogromna praca osób organizujących Finał.

(powiat zawierciański) Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierano pieniądze na urządzenia dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Celem, który przyświecał wszystkim zaangażowanym w organizację Finału i wspierającym coroczną zbiórkę były najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze w medycynie zabiegowej. Sztaby w powiecie zawierciańskim dołożyły wszelkich starań, by niedzielny Finał przyciągnął jak najwięcej mieszkańców. W sumie w całym powiecie zebrano ponad 269 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie szczodrość mieszkańców, wsparcie sponsorów, zaangażowanie wolontariuszy i ogromna praca osób organizujących Finał.


 

W tym roku Orkiestra zagrała już po raz 28. Podczas niedzielnego Finału, 12 stycznia, w poszczególnych gminach powiatu kwestowali wolontariusze, popołudniu odbywały się licytacje, koncerty i liczne imprezy towarzyszące. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego Finału przeznaczone zostaną na urządzenia dla ratowania życia i zdrowia dzieci – sprzęt do sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy też zakładów diagnostyki obrazowej.


 

Spośród 10 gmin powiatu zawierciańskiego, Finały WOŚP nie były zorganizowane we Włodowicach i w Irządzach. W powiecie zebrano w sumie ponad 269 tysięcy złotych. Kwoty podane poniżej są szacunkowe i mogą jeszcze ulec zmianie.


 

SZCZEKOCINY


 

Mieszkańcy Szczekocin zebrali 26.700 zł. Popołudniu sala widowiskowa wypełniła się po brzegi. Na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola w Szczekocinach, uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Szczekocinach oraz zespoły Gadułki, OK, Arabeska, Arytmia i Grupa Po-Między. Po aukcji przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, którą byli Sikorowscy – Andrzej Sikorowski, Maja Sikorowska i Jacek Królik.


 

W Szczekocinach imprezą towarzyszącą był turniej piłki nożnej, który został rozegrany tydzień przed Finałem Orkiestry.


 

ZAWIERCIE


 

W stolicy powiatu udało się zebrać 75 tysięcy złotych. Jak przekazuje zawierciański magistrat kwota ta jest rekordowa zarówno w Zawierciu, jak i w całym powiecie. Można w tym miejscu wspomnieć o sąsiednim Myszkowie – nieco mniejszym mieście, w którym w tym roku zebrano prawie 91 tysięcy złotych (myszkowski sztab obejmował swym zasięgiem Myszków oraz Niegowę, liczącą ok. 5 tys. mieszkańców).


 

Towarzysząca zawierciańskiemu Finałowi WOŚP licytacja przyniosła ok. 5,5 tysiąca złotych. Finał w Zawierciu zorganizowany został przez Urząd Miejski, OSiR, MOK przy wsparciu długiej listy firm i instytucji. Jak podkreśla zawierciański magistrat, organizacja 28. Finału WOŚP nic nie kosztowała.


 

- Dla porównania: w 2018 roku koszt finału WOŚP wyniósł 12 tysięcy złotych, a w 2019 - 15 tysięcy złotych. Mówimy o kosztach obejmujących występy artystów, obsługę techniczną, zabezpieczenie medyczne i ochronę. Tym razem odpowiedzialne za to firmy i instytucje nie wzięły za to pieniędzy, a koncert gwiazdy wieczoru został sfinansowany przez sponsorów - m.in. Octagon i Odlewnię Żeliwa – poinformował po finale Urząd Miejski w Zawierciu.


 

W czasie tegorocznego Finału w Zawierciu wystąpili między innymi D-Bomb, Kapela Janicek, iluzjonista Paweł Kwiecień, Paweł Jędruszek, Karolina Mikoda i Szkoła Tańca OleOla.


 

OGRODZIENIEC


 

W Ogrodzieńcu zebrano 26.486,90 zł. W niedzielne popołudnie sala gimnastyczna SP nr 1 w Ogrodzieńcu tętniła życiem. Na ulicach gminy przez cały dzień kwestowali wolontariusze, a popołudniu przyszedł czas na występy artystyczne i licytację przedmiotów, które przekazali darczyńcy. Licytację poprowadził Krzysztof Uglorz.


 

Przed ogrodzieniecką publicznością wystąpili Andrzej Kaim, Seniorzy z Ogrodzieńca, Zespół Echo, Zespół Mażoretek „Fantazja” (Kadetki, Juniorki, Seniorki), Orkiestra Dęta Giebło, Zespół Malwinki oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gieble i Szkoły Podstawowej w Ogrodzieńcu.


 

W Ogrodzieńcu wieczorne światełko do nieba przybrało słodki charakter – uczestnicy Finału mogli skosztować wyjątkowego tortu przygotowanego specjalnie na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


 

ŁAZY


 

W gminie Łazy zebrano imponującą kwotę 44.143,55 zł. A to dopiero początkowa kwota, która wzrośnie po zakończeniu internetowych aukcji prowadzonych na rzecz WOŚP.


 

Podczas Finału zorganizowanego w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpili m.in. Siostry Szlachta, Dzika Plaża i Hira.


 

ŻARNOWIEC


 

Udało się zebrać imponującą kwotę 16.310,83 zł. Zbiórkę prowadziło 25 wolontariuszy, a organizacją sztabu i Finału WOŚP w Żarnowcu zajęły się Joanna Witkowska i Agnieszka Czech. W Finał zaangażowani byli również dyrekcja i nauczyciele z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.


 

Program artystyczny 28. Finału WOŚP przygotowały dzieci z Przedszkola Publicznego w Żarnowcu, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chlinie, zespoły Atomy Kids, Atomy Junior i Atomy, cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej w Żarnowcu, Zespół „Korona Żarnowca” oraz Orkiestra Dęta z Chliny.


 

- Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom uczniów oraz nauczycielom szkół podstawowych za pyszne ciasta i sałatki owocowe. Słowa podziękowania kierujemy również do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Łan Średnich – przekazuje Urząd Gminy w Żarnowcu.


 

Nie zabrakło oczywiście licytacji na rzecz WOŚP. Biblioteka Publiczna sprzedawała książki i ozdoby świąteczne. Podczas Finału odbył się też kiermasz kwiatów i artykułów dekoracyjnych, który prowadzili nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chlinie.


 

KROCZYCE


 

W centrum Kroczyc kwestowało 34 wolontariuszy. Jak informuje szefowa kroczyckiego sztabu WOŚP Aneta Grabowska, udało się zebrać 10.552 zł. Jest to kwota szacunkowa, która może jeszcze się zmienić do czasu ostatecznego rozliczenia. W Kroczycach nie organizowano imprez towarzyszących, ani koncertów finałowych. Wolontariusze zbierali datki od mieszkańców w centrum Kroczyc.


 

Na terenie gminy utworzony był jeszcze jeden sztab WOŚP w Pradłach. Tam udało się zebrać 4492 złote.


 

PORĘBA


 

Na ulicach miasta kwestowało 35 wolontariuszy z puszkami, natomiast przy organizacji tegorocznego Finału pomagało ok. 55 osób. W Porębie udało się zebrać 35.716,85 zł.


 

Niedzielny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Porębie rozpoczął się w południe w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1. Rozegrano mecz piłki nożnej, a w jego przerwie odbył się pokaz freestyle football i pokazy taneczne. Podczas przeprowadzonej tutaj licytacji na rzecz WOŚP zebrano 660 zł.


 

Popołudniu Finał WOŚP przeniósł się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, gdzie od godziny 15.00 na mieszkańców czekało wiele atrakcji – między innymi pokaz młodzieżowych drużyn pożarniczych, występy przedszkolaków i uczniów. Na Porębskiej scenie wystąpili zespół Złota Jesień Bis, Zespół Retro, Szef Band, Ryszard Mizera, MGMT i Zuzanna Turek. Podczas głównej licytacji zebrano aż 12.180 zł.


 

PILICA


 

W Pilicy Finał WOŚP odbył się w Szkole Podstawowej nr 1. W programie artystycznym zaprezentowały się m.in. przedszkolaki, uczniowie ze szkół z Wierbki, Dzwono-Sierbowic i Pilicy. Gwiazdą wieczoru pilickiego Finału był Zespół Milano.


 

Zbiórce towarzyszyły oczywiście licytacje, podczas których można było zdobyć np. koszulkę Kamila Grosickiego z autografem, koszulkę Aluronu VIRTU CMC Zawiercie z autografami zawodników, gadżety, bony, bilety i vouchery.


 

Sala gimnastyczna SP nr 1 wypełniona była po brzegi. Duże zainteresowanie piliczan Finałem WOŚP znalazło swoje odzwierciedlenie w kwocie jaką udało się zebrać – w tym roku było to ok. 30 tysięcy złotych.


 

Edyta Superson


 

Tomasz

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe