PRZETASOWANIA W ZARZĄDZIE POWIATU

  • 11.09.2019, 08:20
  • Tomasz
PRZETASOWANIA W ZARZĄDZIE POWIATU
(Zawiercie) Bogusław Piotrowski zrezygnował z funkcji wicestarosty. Jego miejsce zajął Paweł Sokół, który dotycz as był etatowym członkiem zarządu. Aby móc zając nowe stanowisko, najpierw Paweł Sokół musiał zrezygnować z bycia etatowym członkiem zarządu. Jego miejsce zajęła z kolei Barbara Kozioł.

(Zawiercie) Bogusław Piotrowski zrezygnował z funkcji wicestarosty. Jego miejsce zajął Paweł Sokół, który dotycz as był etatowym członkiem zarządu. Aby móc zając nowe stanowisko, najpierw Paweł Sokół musiał zrezygnować z bycia etatowym członkiem zarządu. Jego miejsce zajęła z kolei Barbara Kozioł.


 

Na sierpniowej sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego, w czwartek 29 sierpnia rezygnacje z pełnienia dotychczasowych funkcji złożyli Bogusław Piotrowski (wicestarosta, Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) oraz Paweł Sokół (etatowy członek Zarządu Powiatu, Prawo i Sprawiedliwość). Paweł Sokół został nowym wicestarostą. W głosowaniu tajnym uzyskał on 15 głosów poparcia, 8 radnych wstrzymało się od głosu.


 

Tego dnia przeprowadzono również wybory na zwolnione przez Pawła Sokoła miejsce w Zarządzie. Nowym etatowym członkiem Zarządu Powiatu została Barbara Kozioł – uzyskała poparcie 18 radnych (przy 5 głosach wstrzymujących się). W ubiegłorocznych wyborach samorządowych kandydowała z listy Zawierciańskiej Odnowy Łukasza Konarskiego.


 

Starosta Gabriel Dors podziękował byłemu wicestaroście, uznając, że ich 9-miesięczna współpraca była dobra, a starosta i wicestarosta wzajemnie się uzupełniali. G. Dors zwrócił się również do nowego wicestarosty Pawła Sokoła, wyrażając nadzieję, że ich współpraca będzie również dobra.


 

O owocnej współpracy mówił również rezygnujący ze stanowiska Bogusław Piotrowski. Słowa podziękowania skierował do wszystkich tych, z którymi współpracował jako wicestarosta. Jak mówił, była ona merytoryczna i owocna, a Zarządowi Powiatu życzył niekończącego się pasma sukcesów. Jako ostatnia głos zabrała Barbara Kozioł, która została etatowym członkiem Zarządu Powiatu. Podziękowała za udzielony jej przez radnych kredyt zaufania i obiecywała, że zrobi wszystko, by pracować rzetelnie i konsekwentnie dla dobra powiatu.


 

Z POWIATU DO MIEJSKIEJ SPÓŁKI


 

Były wicestarosta będzie teraz pracował w miejskiej spółce. Bogusław Piotrowski stanął na czele Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu. Zastąpił na stanowisku prezesa zarządu Katarzynę Stachowicz, która przebywa na zwolnieniu lekarskim. Nie została odwołana ze stanowiska, ani nie złożyła rezygnacji. Jak poinformował Urząd Miejski w Zawierciu, zmieniono dotychczasową funkcję K. Stachowicz – obecnie jest wiceprezesem zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu.


 

B. Piotrowski został powołany na nowe stanowisko 30 sierpnia. W przeszłości Bogusław Piotrowski przez 7 lat był Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego w Katowicach. Studiował na Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Jagiellońskim, w Wyższej Szkole Zarządzania w Katowicach oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. (es) Foto: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Tomasz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe